کوتاه از حوادث

کوتاه از حوادث

ازدواج واهی ترفند جوان آزارگر 
پسر جوان که به بهانه ازدواج، دختر دانش‌آموز را فریب داده و او را مورد آزار و اذیت قرار داده بود، تحت تعقیب پلیس تهران قرار گرفت. به گزارش خبرنگار جام‌جم، چند روز پیش دختر 16ساله دانش‌آموزی همراه والدینش با حضور در شعبه هشتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران  از پسری جوان به اتهام فریب به بهانه ازدواج و آزار و اذیت شکایت کرد. با دستور محمد‌امین تقویان، تحقیقات در دستور کار پلیس قرار گرفت و شاکی به ماموران گفت: پسر جوان پیش از این هم‌محلی‌مان بود و مرا می‌شناخت. هشت ماه قبل مقابل مدرسه‌ام آمد و می‌خواست با من دوست شود که جواب رد دادم. آنقدر سد راهم شد و تماس گرفت که قبول کردم با او دوست شوم. می‌گفت قصد ازدواج دارد. سه هفته قبل مرا به خانه پسر‌دایی‌اش دعوت کرد.  وی افزود: جز من و آن جوان، پسر دایی‌اش و دختر مورد علاقه او نیز در خانه حضور داشتند. مشروب خورد و به من هم داد. پسر دایی‌اش و دختر جوان که رفتند و ما تنها شدیم، او با زور و تهدید، مرا مورد آزارو اذیت قرار داد و بعد مرا نزدیک خانه‌مان از خودرو پیاده کرد. می‌گفت قصد ازدواج با من را دارد و به‌ دلیل این‌که خانواده‌ام مخالفند، این بلا را سرم آورده تا آنها موافقت کنند.  می‌ترسیدم به خانواده‌ام حرفی بزنم. بعد از چند روز متوجه فرار پسر جوان شدم. او در تماس با من مدعی شد که از صحنه آزارو اذیتم فیلم و عکس گرفته و نباید شکایت کنم در غیر این صورت آن را منتشر می‌کند و آبرویم را می‌برد که تصمیم گرفتم از او شکایت کنم تا مجازات شود. موضوع را به خانواده‌ام گفتم و تصمیم گرفتیم برای شکایت به دادسرا بیاییم.  با دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران، جوان آزارگر تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا با دستگیری‌اش، تحقیقات از او انجام شود. 
مرگ مشکوک در استخر
مرگ مشکوک مرد جوان در یک استخر در شهرک غرب پرونده‌ای جنایی را روی میز بازپرس ویژه قتل تهران قرار داد.
به گزارش تسنیم؛ بعد‌از‌ظهر سه‌شنبه 31 خرداد، گزارش کشف جسد مرد جوانی در یک استخر توسط خانواده‌اش در منطقه شهرک غرب به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش داده شد. تیم جنایی پس از ورود به خانه با جسد مردی حدودا 45ساله‌ روبه‌رو شد که در استخر به طرز مشکوکی فوت کرده بود‌. ماموران در ادامه موفق به کشف داروی بیهوشی در نزدیکی محل حادثه شدند. در ادامه تحقیقات مشخص شد، این مرد با پابند الکتریکی آزاد شده بود که در استخر به کام مرگ فرو رفته است. در ادامه تیم جنایی فردی را در خصوص این حادثه بازداشت کردند که پس از تحقیقات ابتدایی آزاد شد.
کشف جسد بازیگر در شالیزار 
 جسد بازیگر ۲۳ ساله گیلانی در شالیزارهای کته سر خمام کشف و تحقیقات پلیس جنایی برای رازگشایی از مرگ او آغازشد.  سرهنگ شریف رحیمی، فرمانده انتظامی شهرستان خمام استان گیلان به ایسنا گفت: فردی در تماس با پلیس 110 ‌اعلام کرد که جسد مردی جوان را در یکی از شالیزارهای روستای کته سر خمام یافته است. ماموران با حضور در آنجا و بررسی‌های اولیه متوجه شدند آثار ضرب و جرحی روی جسد این مرد وجود ندارد. جسد این بازیگر ۲۳ ساله برای بررسی علت مرگ به پزشکی قانونی تحویل داده شد. 
قتل پدر زن با انگیزه اختلاف خانوادگی
پسر جوان در جریان اختلاف خانوادگی، پدر زن میانسالش را با ضربه‌های چاقو به قتل رساند. سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه به سایت پلیس گفت‌: نزاع و درگیری در میدان جمهوری کرمانشاه به کلانتری 16 سعدی کرمانشاه اطلاع داده شد. همزمان با حضور ماموران در محل درگیری مشخص شد مرد 66 ساله‌ای در پی اختلاف خانوادگی با داماد 32 ساله‌اش درگیرشده و از سوی مرد جوان با ضربه‌های چاقو که به ناحیه شکم و قلبش اصابت کرده بعد از انتقال به بیمارستان فوت کرده است. داماد جوان تحت تعقیب هم بازداشت شد. او اختلاف خانوادگی را انگیزه قتل پدر زن خود بیان کرد.
صاعقه، جان باغدار را گرفت
سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مرگ باغدار اسکویی در حادثه برق گرفتگی خبر داد.  وحید شادی‌نیا به مهر گفت: ساعت ۲۰ شنبه چهارم تیر امسال یک مورد صاعقه‌زدگی در روستای کردآباد شهرستان اسکو به اورژانس گزارش شد‌. نیروهای امدادی به محل اعزام شدند که معلوم شد یک مرد ۵۵ ساله در باغ خود دچار صاعقه‌زدگی شده ‌و فوت کرده است.