عدد خبر

عدد خبر

613 هزار فقره چک برگشت خورد
آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی در اردیبهشت ماه سال جاری نشان می‌دهد که در این ماه حدود ۶۱۳هزار فقره چک برگشت‌خورده که از نظر تعداد و مبلغ معادل 29.9 و 65.3درصد افزایش داشته است.
تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر کرده است، نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه سال جاری حدود 6.7میلیون فقره چک به ارزشی بیش از ۲۷۴هزار و ۲۰۰میلیارد تومان مبادله شده‌است که از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 20.9و49.2درصد نسبت به فروردین ماه افزایش دارد.

5 هزار مگاوات کاهش مصرف برق محقق می‌شود؟
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: با اعمال برنامه‌های دقیق مدیریت مصرف در همه بخش‌ها 5700 مگاوات صرفه‌جویی حاصل شد.
همایون حائری در نشست تخصصی مدیران عامل شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع سراسر کشور با حضور وزیر نیرو افزود: براساس ۱۰۰ برنامه صنعت برق برای عبور از تابستان گرم‌، در هر بخش وظیفه‌ای با زمان‌بندی مناسبی برای شرکت‌ها تهیه شده که این برنامه در حال اجراست. این اقدام‌های دقیق و برنامه‌ریزی شده، دلیل عبور موفق از پیک‌بار در اردیبهشت و خرداد است..

3000 میلیارد تومان وام برای بازنشستگان کشوری
وزیر امور اقتصادی و دارایی از توافق این وزارتخانه با بانک صادرات برای پرداخت ۳۰۰۰میلیارد تومانی مجموع وام قرض‌الحسنه و وام مرابحه به بازنشستگان صندوق کشوری خبر داد.
سیداحسان خاندوزی افزود: مبلغ 2300 میلیارد تومان وام مرابحه 6درصد نیز برای بازنشستگان صندوق کشوری از طرف این بانک تخصیص پیدا خواهد کرد که آن هم بدون دریافت هیچ ضامنی خواهد بود و جزئیات و ترتیبات آن را خود مدیران بانک اطلاع‌رسانی خواهند کرد.
ضمیمه قاب کوچک