همکاری با جهادکشاورزی برای ایجاد جهش تولید در شیلات

در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور اعلام شد

همکاری با جهادکشاورزی برای ایجاد جهش تولید در شیلات

اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور در سال زراعی جدید با هدف تحت پوشش قراردادن 5میلیون و 200هزار هکتار زمین کشاورزی آغاز شد.

در مراسمی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر جهادکشاورزی، سرپرست و معاونان و مدیران استانی ستاد اجرایی فرمان امام ، نماینده ولی‌فقیه و جمعی از مسئولین مربوطه، همایش آغازین سال زراعی جدید طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور در محل ساختمان وزارت جهادکشاورزی برگزار شد.
معاون اول رئيس‌جمهور دراین مراسم با اشاره به تأكيدات و حمايت‌های مقام معظم رهبری برای اجرای طرح جهش توليد در ديمزارهای كشور تصريح كرد: جلب اعتماد مردم و كشاورزان مهمترين عامل اجرای مؤفقيت‌آميز اين طرح است. محمد مخبر افزود: عزم جدی ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص طرح دیمزارها به واسطه اهميت امنيت غذايی و كشاورزی در کشور است.
معاون اول رئيس‌جمهور ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی در کشور، گفت: تعامل مردم و دولت بسیار حائز اهمیت است و هر جا اعتماد مردم را در هر زمينه‌ای به دست آورديم به موفقيت رسيديم. مخبر ادامه داد: بايد ضمن استفاده از ظرفیت‌های مختلفی که در کشور وجود دارد، فناوری‌های روز دنيا برای افزايش بهره‌وری و درآمدزايی در حوزه کشاورزی و سایر حوزه‌ها در كشور نیز مورد توجه قرار داشته باشد. 
مخبر در خصوص اهميت كشت ديم در كشور ادامه داد: بايد به سمتی حركت كرد كه حتی يک متر زمين ديم در كشور نباشد كه زير كشت نرفته باشد و اگر زمين كشاورزی بدون استفاده بماند، حتما به دلیل ضعف مديريتی است.  معاون اول رئيس‌جمهور همچنين با اشاره به دسترسی كشور به دریا و اقیانوس، ادامه داد:‌ پس از اجرای موفقيت‌آميز طرح جهش توليد در ديمزارهای كشور توسط ستاد اجرایی فرمان امام و همکاری وزارت جهادکشاورزی، بايد به دنبال اجرای طرح جهش توليد در شيلات باشيم كه می‌تواند به اشتغالزايی و درآمد پايدار برای مردمان ساحل‌نشين منجر شود.
وزیر جهادکشاورزی نیز در این نشست با بیان اینکه امروز اقتدار تأمین غذا از اقتدار نظامی در دنیا بالاتر رفته و جنگ اوکراین این اهمیت را نمایان کرد، گفت: دولت در اولین جلسه امسال تصمیم مهمی در راستای فرمایش رهبرانقلاب درخصوص اصلاح نرخ گندم انجام داد. سیدجواد ساداتی‌نژاد افزود: ستاد اجرایی فرمان امام یک ستاد استراتژیک است و هرجا وارد شده تحول در کشور آفریده است. برکتی که در حوزه کشاورزی هست، در سایر حوزه‌های اقتصادی نیست، طرح دیمزار از پربرکت‌ترین و موفق‌ترین طرح‌هایی است که ستاد اجرایی در آن ورود کرده که جادارد بابت عملکرد خوب‌شان از همه همکاران ستاد اجرایی به ویژه دکتر نوروزی و سیدهاشمی تشکر کنم.
وزیر کشاورزی با بیان اینکه طرح دیمزارها یک میلیون و دویست هزار کشاورز را شامل می‌شود، گفت: دیمزار یکی از بخش‌های مغفول در کشور بود، در کنار جهش تولید در دیمزار ، ستاد اجرایی فرمان امام میتواند طرح جهش تولید در شیلات را هم رقم بزند و ما آماده همکاری دراین زمینه هستیم. سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین گردهمایی گفت: ایجاد زنجیره امنیت غذایی و دارویی از اصلی‌ترین ماموریت‌های ستاد اجرایی فرمان امام درسالهای اخیر بوده و در بحث امنیت دارویی و داخلی‌سازی مواد اولیه حداقل 350 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای کشور ایجاد کرده‌ایم.