خاطرات اولین نمازجمعه انقلاب اسلامی در «قرارگاه»

خاطرات اولین نمازجمعه انقلاب اسلامی در «قرارگاه»

ویژه‌برنامه «قرارگاه» شبکه قرآن و معارف سیما به روایت خاطرات نخستین نمازجمعه پس از انقلاب و بررسی ابعاد تاریخی آن می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، برنامه قرارگاه به مناسبت چهل‌وسومین سالگرد اقامه نخستین نمازجمعه در کشور نگاهی به خاطرات و بررسی تاریخی آن و تبیین وظایف و ویژگی‌های ائمه‌جمعه و راهکارهای ارتقای نمازجمعه داشته است.  این برنامه به همت گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما به تهیه‌کنندگی میثم آقابیگی با حضور مهمانان ویژه، ساعت 22 امشب به مدت 120دقیقه به‌صورت زنده روی آنتن خواهد رفت. حجت‌الاسلام نوری، قائم‌مقام شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه، حجت‌الاسلام کاظمی، استاد قاسم تبریزی، فضل‌ا... فرخ، مهدی قربانعلی و گروه همخوانی محمدرسول‌ا... ازجمله مهمانان این برنامه خواهند بود.
​​​​​​​در ۵ مرداد ۱۳۵۸ برابر با سوم رمضان سال ۱۳۹۹ اولین نمازجمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت مرحوم آیت‌ا... طالقانی در دانشگاه تهران برگزار شد.  انبوه جمعیتی که در آن روز تکبیرگویان به نمازجمعه آمدند، درواقع سنگ‌بنای یکی از مهم‌ترین عوامل حفظ و تداوم انقلاب بودند و از آن پس نمازجمعه در کوران حوادث و به‌ویژه در رابطه با پشتیبانی همه‌جانبه جنگ تحمیلی، نقشی بسیار ارزنده و انسانی ایفا کرد.