تلنگر

تلنگر

قتل با ادعای فرار از سلطه سیاه
پسر جوان که دوستش را در مکانیکی کشته‌بود، در جلسه دادگاه مدعی شد برای فرار از سلطه‌های سیاه او مرتکب قتل‌ شده است.
 به گزارش خبرنگار جام جم، رسیدگی به این پرونده از مرداد سال گذشته و با گزارش کشته شدن پسر جوانی به نام امین در یک مغازه مکانیکی در شرق تهران آغاز شد. ماموران با حضور در محل با جسد خونین امین که با ضربه‌های جسم سخت به سرش کشته شده‌بود، روبه‌رو شدند. 
صاحب تعمیرگاه در تحقیقات گفت: امین و دوستش فرید شب‌ها در تعمیرگاه می‌خوابیدند که بعد از قتل، فرید ناپدید شد. با این اظهارات، فرید تحت تعقیب ماموران قرار گرفت و دستگیر شد. او در تحقیقات گفت: به خاطر فرار از سلطه سیاه امین او را کشتم.
با تکمیل تحقیقات پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و متهم در شعبه دهم دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند و فرید با قبول اتهامش گفت: امین مرا آزار داده و از صحنه آن فیلم گرفته‌بود. او با این فیلم به من زور می‌گفت و شب حادثه قصد داشت دوباره آزارم دهد که با میله آهنی چند ضربه به سرش زدم و فرار کردم. من قصد کشتن او را نداشتم و بعد از فرار متوجه مرگش شدم. پس از دفاعیات متهم، قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

گوش‌مالی تاجر سرشناس با دستور دختر جوان
دختر جوان برای انتقام از مرد مورد علاقه‌اش، سه مرد را اجیر کرد تا او را گوش‌مالی بدهند.
به گزارش خبرنگار جام‌جم، نیمه دوم تیر امسال تاجر 40ساله سرشناسی  با حضوردر شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران  از سه آدمربا و زنی شیاد شکایت کرد و گفت: سه ماه قبل در مهمانی شبانه دوستم با شیوا آشنا شدم وچند بار  با هم ملاقات کردیم. کم‌کم به هم علاقه‌مند شدیم و قصد ازدواج داشتیم.  وقتی به   مراکز خرید، فروشگاه، مانتو و لباس‌فروشی و حتی   طلافروشی می‌رفتیم، به بهانه این‌که کارت‌هایش را جا گذاشته، مجبورم می‌کرد خریدهایش را حساب کنم. مدتی گذشت و پول‌هایم را پس  نداد. هدفش علاقه نبود و اخاذی  بود. 
وی افزود:  از رفتارش خسته شده و  او را برای همیشه ترک کردم اما او مدعی بود دلباخته‌ام است و نباید از او جدا شوم. بعد هم شروع به تهدید کرد که جدی نگرفتم. چند روز قبل در مسیر خانه به محل کارم، خودروی پژو با سه سرنشین با خودرویم تصادف کرد.  به نظر می‌رسید، به عمد به خودرویم زدند. سرنشینان خودرو  بعد به من حمله کردند و مرا ربودند و با انداختن در خودرویشان بردند. دوساعت گروگان آنها بودم، به‌شدت کتکم زدند،  کارت بانکی‌ام را گرفته و هشت میلیون تومان اینترنتی از آن برداشت کردند.   بعد مرا حوالی خودرویم بیرون انداختند و گفتند اگر شکایت کنم  دوباره سراغم می‌آیند و مرا  به طرز هولناکی می‌کشند. 
 با شکایت او تحقیقات ادامه یافت و پی بردند، پول سرقت شده به حساب یک مرد معتاد واریز و بعد برداشت شده است. با شناسایی  او و آغاز تحقیقات معلوم شد کارتش را 500هزارتومان به فردی اجاره داده است. 
 در ادامه با بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف محل تصادف، شماره پلاک خودروی آدمربایان به دست آمد و دو نفرشان دستگیر شدند.  متهمان پس از انتقال به شعبه هفتم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، در تحقیقات گفتند: زنی که آشنای یکی از دوستانمان بود  سراغمان آمد و مدعی شد مردی مزاحمش می‌شود. تصور کردیم  حرف‌هایش  واقعیت دارد و به همین علت با او همراه شدیم. یک هفته شاکی را زیر نظر داشتیم تا این‌که در فرصتی با ایجاد تصادف ساختگی او را ربودیم. هشت میلیون از حسابش برداشت و بعد رهایش کردیم.
 محسن اختیاری، بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران  با تایید این خبربه جام‌جم گفت: با اعتراف دو متهم، همدست دیگرشان و زن اجیرکننده  تحت تعقیب قرار گرفتند.