ابقا آیت‌ا... جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان

ابقا آیت‌ا... جنتی به عنوان دبیر شورای نگهبان

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به برگزاری جلسه صبح دیروز (5مرداد 1401) شورای نگهبان گفت: انتخابات هیات‌رئیسه سال جدید شورای نگهبان برگزار شد.

در این انتخابات با رای اعضای شورای نگهبان،آیت‌ا...جنتی به‌عنوان دبیر، ره‌پیک به‌عنوان قائم‌مقام دبیر و هادی طحان نظیف به‌عنوان سخنگوی شورای نگهبان ابقا شدند.
برپایه این خبر، آیت‌ا... احمد جنتی دبیر شورای نگهبان نیز در جلسه این شورا و در نطق پیش از دستور با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و ایام اقامه عزای حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایشان، تصریح کرد: واقعه عاشورا، مصیبت عظیمی در تاریخ اسلام بود که داغ آن تا ابد بر دل مومنین وجود دارد؛ امیدوارم عزاداری‌هایی که در این ماه برگزار می‌شود، مقبول درگاه خداوند متعال قرار بگیرد. 
وی با بیان این‌که دشمن برای تغییر باور مردم و به‌ویژه جوانان و ایجاد شبهات و انحرافات‌ عقیدتی سرمایه‌گذاری سنگینی کرده و مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات اعتقادی است، عنوان کرد: هدف اصلی از خلق حماسه عاشورا هدایت انسان است و این حرکت حضرت امام حسین(ع) در طول تاریخ همواره منشأ هدایت انسان‌ها بوده که پیروزی انقلاب اسلامی نیز نتیجه درس‌آموزی ملت آزاده و مومن ایران اسلامی از این حماسه است و شهدا شاگردان برجسته مکتب سالار شهیدان، حضرت اباعبدا...(ع) هستند.