نسخه Pdf

چه کنیم تا در تابستان دچار سردی نشویم؟

چه کنیم تا در تابستان دچار سردی نشویم؟

تابستان فصل میوه‌های رنگارنگ، خوش‌طعم و خوشمزه است؛ میوه‌هایی که اغلب‌شان طبعی سرد دارند و این سردی طبع می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد کند.

اصطلاح سردی کردن، معمولا برای دل‌درد، دل‌پیچه و گاهی هم حالت تهوع بعد از زیاده‌روی در مصرف خوراکی‌هایی با طبع سرد و خشک یا سرد و تر‌ به کار می‌رود. بهار و تابستان، فصل میوه‌های طبع سرد است و افراد بیشتر سردی را تجربه می‌کنند.
خیار و گوجه‌فرنگی جزو رایج‌ترین صیفی‌های مصرفی ما ایرانی‌ها در فصل تابستان هستند که معمولا بیشترمان هم پس از خوردن آنها دچار دل‌درد می‌‌شویم. در مورد این دو صیفی پرطرفدار باید بدانید که خیار بوته‌ای طبعی سرد‌و‌تر دارد و خیار چنبر طبعی گرم و تر. با این وصف، افرادی که با خوردن خیار معمولی سردی‌شان می‌کند، می‌توانند به‌جای آن از خیار چنبر استفاده کنند یا خیار بوته‌ای را با اندکی نمک، رازیانه، مویز، عسل یا زیره بخورند. ضمن این که پوست کندن خیار بوته‌ای هم راه ساده‌تری برای تعدیل سردی طبع آن است.
تمشک و توت‌فرنگی را می‌توانید با عسل، شاه‌توت را با آب انار، انار یا عسل مصرف کنید تا طبع‌شان متعادل شود و برای‌تان مشکلی ایجاد نشود. از طرف دیگر، گوجه‌فرنگی هم طبعی سرد و تر دارد و بهترین مصلح آن هم روغن‌ زیتون است. می‌توانید برای تعدیل سردی طبع سالاد شیرازی به آن مقداری پیاز، نمک، روغن‌ زیتون، مویز یا زیره اضافه کنید.
به جز هندوانه و کدو که طبع‌شان سرد و تر است، سایر صیفی‌های پرمصرف تابستان مانند طالبی، خربزه، گرمک و حتی بادمجان طبعی گرم دارند. عسل، بهترین مصلح هندوانه است و آب عسل، زیره، نعناع، روغن‌زیتون، فلفل، خردل، آبغوره و نمک هم جزو مصلحات کدو هستند.