اختتامیه سوگواره ملی عکس مسیرالرضا(ع)

اختتامیه سوگواره ملی عکس مسیرالرضا(ع)

اختتامیه سوگواره ملی عکس مسیرالرضا(ع) با موضوع «زائران پیاده» همزمان با فرارسیدن دهه آخر ماه صفر و روز شهادت امام‌رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

دبیر این سوگواره روز دوشنبه در اختتامیه این رویداد گفت: سعی این سوگواره توجه ویژه به عکاسی مستند در حوزه زیارت و برجسته‌سازی این فرهنگ خاص بوده است. وحید بیات با اشاره به این که این موضوع کمتر مورد توجه عکاسان قرار گرفته است، افزود: با شکل‌گیری این سوگواره، به دنبال تقویت نگاه عکاسان به موضوع زائران پیاده حرم رضوی بودیم و به لطف امام رضا(ع)، امروز شاهد افتتاحیه نمایشگاه و رونمایی از کتاب آثار برگزیده همزمان با اختتامیه این سوگواره هستیم.
وی با اشاره به طرح سه موضوع برای عکاسی در این سوگواره اضافه کرد: درنخستین موضوع با عنوان «همه خادم‌الرضاییم» سعی بر این بود تا عکاسان خدمت‌رسانی به زائران پیاده در مسیرهای منتهی به مشهد و همچنین ارائه خدمات داخل مشهد به زائران پیاده تا حرم امام‌ رضا(ع) و همچنین حضور طیف‌های گسترده زائران پیاده دهه آخر صفر در این مسیر را مدنظر قرار دهند.او در خصوص تعداد آثار رسیده به دبیرخانه این سوگواره اظهار کرد: پس از انتشار فراخوان، ۷۶ عکاس تعداد ۶۴۲ اثر را برای این سوگواره به دبیرخانه ارسال کردند که حاکی از استقبال هنرمندان به این موضوع است.