نسخه Pdf

بانو گوهرشاد

ویترین قفسه کتاب

بانو گوهرشاد

«گوهرشاد» در کشور ما نامی آشناست؛ بانویی هنردوست که به دستور و پیگیری او مسجد گوهرشاد کنار حرم امام رضا علیه‌السلام ساخته شد.

او دختر غیاث‌الدین ترخان، یکی از افراد بانفوذ دربار تیمور بود که بعدها به همسری شاهرخ درآمد و عروس امیرتیمور شد. گوهرشاد دو مسجد بی‌نظیر در مشهد و هرات و چندین مدرسه و کاروانسرا از خود به یادگار گذاشت. این بناهای باشکوه از شاهکارهای هنر معماری به‌شمار می‌رود. گوهرشاد و شاهرخ، دوستدار علم و هنر و حامی هنرمندان بودند. آثار معماری، مینیاتوری، خوشنویسی، صنایع‌دستی و کتاب‌های خطی‌ای که از آن دوران به‌جا مانده است، از ممتازترین آثار هنری در جهان به شمار می‌رود.

نویسنده:  مژگان شیخی
انتشارات: قدیانی
قیمت: 40 هزار تومان


بازی با نقطه‌ها
این کتاب سرگرمی و بازی نیست، بلکه کتابی است که مهارت‌های ابتدایی ضروری برای نوشتن، تقویت دقت در ترسیم اشکال و کنترل بر مداد را آموزش می‌دهد. برای پیش‌دبستانی‌ها که می‌خواهند به کلاس اول بروند، درست نوشتنِ شکل حروف و اعداد از اهمیت زیادی برخوردار است. در کتاب بازی با نقطه‌ها کودکان به‌طور غیرمحسوس شکل‌های ساده، نیم‌دایره، منحنی، زاویه‌دار، راست و مورب را تمرین می‌کنند. کودک اتصال دو نقطه نزدیک به هم را به‌راحتی انجام می‌‌دهد. از نقطه‌ای به نقطه دیگر حرکت می‌کند و در پایان یک شکل نیم دایره بزرگ یا قسمتی از یک خرس کوچولو را با منحنی‌های فراوان تکمیل می‌کند.

​​​​​​​ترجمه:  داریوش صادقی
انتشارات: نیستان
قیمت: 50هزار تومان