سارقان دوقلو گرفتار شدند

سارقان دوقلو گرفتار شدند

سارقان دو‌قلویی که در قزوین به ۵۰ منزل مسکونی دستبرد زده بودند، بازداشت شدند.

سردارعلی ابراهیمی، فرمانده انتظامی استان قزوین به ایرنا گفت: درپی وقوع چند فقره سرقت منزل درشهر قزوین موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان تحقیقات پلیسی ادامه داشت. سرانجام رد دوبرادر دوقلو در این پرونده‌ها به‌دست آمد که معلوم شد آنها مجرمان غیربومی هستند که در یکی از استان‌های همجوار قزوین یک باند حرفه‌ای تشکیل داده بودند. این در حالی بود که خانه اجاره‌ای متهمان شناسایی و آنها به همراه دو نفر از اقوام‌شان که در سرقت‌ها نقش داشتند، بازداشت شدند. آنها به بیش از 50‌فقره سرقت خانه در حالی اعتراف کردند که معلوم شد ارزش اموال سرقتی بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال بوده است. 

بازداشت قاتلان پسر نوجوان 
عاملان قتل نوجوان ۱۴ساله که متواری شده بودند، شناسایی و بازداشت شدند. 
سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان هرمزگان در این باره به سایت پلیس گفت: دوم آذر امسال، در پی وقوع یک فقره در‌گیری منجر به قتل پسری 14ساله بر اثر ضربات چاقو در بلوار ساحلی بندرعباس قاتل همراه همدستانش متواری شد. با توجه به سرنخ‌های موجود یکی از عاملان درگیری شناسایی و طی عملیاتی دستگیر شد که متهم دربازجویی‌های فنی انجام شده به درگیری منجر به قتل با همکاری و مشارکت سه نفر دیگر اعتراف کرد. دومتهم دیگر با یک دستگاه خودروی پراید به سمت خارج از بندرعباس و به مقصد شهرستان میناب متواری شدند که در ایست بازرسی چغازردی به دام افتادند. قاتل اعتراف کرد که در روز حادثه به همراه همدستانش با یک‌دستگاه خودروی پراید در بندرعباس درحال تردد بودند که مقتول سنگی را به طرف خودروی‌شان پرتاب کرده که آنها از ماشین پیاده شده و با چاقویی که در دست داشتند دوضربه به قفسه سینه مقتول وارد کرده و باعث مرگ او شدند. 

بازداشت سارقان مسلح طلافروشی
سه سارق مسلح طلا‌فروشی در تهران بازداشت شدند و حدود یک میلیارد ریال طلا و جواهر از آنها کشف شد. 
سرهنگ امیرهوشنگ امیری، سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران بزرگ دراین باره به سایت پلیس گفت: درپی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی برسرقت ازطلافروشی در محدوده تهرانپارس و با بررسی دوربین‌های مداربسته، هویت فردی که وارد مغازه طلافروشی شده بود شناسایی و مراتب به همه واحد‌های گشتی سطح شهر تهران اعلام شد. وی با بیان این‌که گروه عملیاتی کلانتری126 تهرانپارس هنگام گشتزنی، خودرویی با سه سرنشین را مشاهده کردند که راننده خودرو، متهم با همان مشخصات بود، گفت: مأموران به متهم دستور ایست داده، ولی راننده خودرو به قصد فرار ازصحنه دستگیری بدوا با استفاده از سلاح سرد با مأموران درگیر شده و سپس از محل به همراه همدستانش گریخت. پس ازتعقیب‌و‌گریز متهمان خودروی آنها در فلکه دوم تهرانپارس متوقف شد و متهم در این مرحله با یک قبضه سلاح گرم به سمت مأموران تیراندازی کرد که در یک عملیات ضربتی و منسجم متهم خلع سلاح و به همراه دو همدستش دستگیر شدند. پس ازبازرسی از خودروی متهمان حدود یک میلیارد ریال طلاهای سرقت شده کشف شد‌. متهمان در کلانتری به 20‌فقره سرقت در استان‌های مختلف اعتراف کردند.