تسریع نابودی رژیم جعلی

نقش فرسایشی شدن جنگ غزه در تسریع نابودی رژیم اشغالگر قدس 

تسریع نابودی رژیم جعلی

جنگ غزه پس از چند روز آتش‌بس با حمله وحشیانه رژیم‌جعلی با چراغ‌سبز آمریکا علیه مردم غزه آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این گمان اشغالگران که می‌توانند با حملات هوایی و کوچاندن اجباری مردم سرزمین غزه به پیروزی برسند تفکری غلط بوده زیرا مقاومت یک‌قدرت‌نرم است و با قوای نظامی نمی‌توان اراده انسان‌ها را از بین برد.

مردم آزاده جهان هر روز و هر هفته به‌طور مستمر علیه جنایات رژیم جعلی در حمایت از مردم مظلوم نوارغزه تظاهرات می‌کنند. هم‌اکنون بحران انسانی در غزه به فاجعه انسانی و بحران جهانی تبدیل شده است. مواضع حکام کشورهای عربی دردعوت از دشمن مردم فلسطین در نشست آب‌وهوا در امارات نشان ازعدم حمایت عملی ازنبرد محورمقاومت درغزه علیه رژیم‌صهیونیستی دارد. به عبارت دیگر حکام عربی هیچ حمایتی از محور مقاومت، مردم غزه وفلسطینیان انجام نمی‌دهند. دلیل آن مشخص است؛ حکام عرب وابسته به دولت‌های غربی با قراردادهای متعدد تجاری و سیاسی مانند طرح به‌ظاهر صلح ابراهیم و قراردادهای نفتی به‌دنبال کسب رضایت آمریکا و هم‌پیمانان آن برای ساخت و تاسیس نیروگاه اتمی بوده و فقط به گفتار و بیانیه اکتفا می‌کنند.
 
بطلان حقوق‌بشر غربی
نبرد نابرابر علیه مردم غزه و حمایت همه‌جانبه آمریکا در کشتار مردم نواره غزه مهر بطلان به ادعای آزادی و دموکراسی و حقوق‌بشر زده است، به‌طوری‌که اذهان جهانیان دیگر اعتمادی به دولتمردان غربی و آمریکا ندارد. بهره‌گیری سران صهیونیستی از رسانه‌ها برای وارونه نشان‌دادن واقعیت‌های نبرد الاقصی و مظلوم‌نمایی دیگر اثری ندارد و حقیقت برای افکار ملت‌های جهان روشن و آشکار شده است. گفتمان جهانی‌شدن فلسطین و بهره‌گیری از رسانه‌های بین‌المللی از ضروریات مبارزه با جنایات رژیم اشغالگر برای آشکار کردن حقانیت هرچه بیشتر مردم مظلوم غزه است.
نکته حائز اهمیت در نبرد الاقصی لاف بیهوده رژیم‌صهیونیستی در خصوص نابودی حماس است. زمانی این رژیم هماورد خود را ایران اسلامی یاد می‌کرد اما به مرور زمان حریف گردان‌های محور مقاومت هم نیست، چه رسد به ایرانی مقتدر. حقیقت این است که رژیم اشغالگر نمی‌تواند از باتلاقی که در آن گرفتار شده است بیرون بیاید. دست به حمله علیه ساکنان غیرمسلح کودکان و مردم غزه می‌زند تا شاید به خیال خام خود پیروز میدان شود، اما حقیت میدانی تصاویر دیگری را به نمایش گذاشته است. زمان برای نتانیاهو به‌سرعت تمام می‌شود به‌طوری‌که به‌نوعی ناامیدی و تردید از سوی سران غربی ازجمله رئیس‌جمهور فرانسه، مکرون به پیروزی این رژیم علیه مبارزان محور مقاومت شنیده می‌شود.فشار داخلی جناح‌های مخالف نتانیاهو در تل‌آویو، فروپاشی اقتصادی رژیم جعلی و نیز پیش‌رو بودن انتخابات ریاست‌جمهور آمریکا مزید بر علت شده است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان بین‌المللی، فرسایشی‌شدن نبرد الاقصی به ضرر هرچه‌بیشتر این رژیم منجر می‌شود. به عبارت دیگر، بازنده اصلی نبرد ارتش تروریسم و رژیم‌ اشغالگر خواهد بود. درواقع پایان نبرد یا آتش‌بس طولانی پایانی برای حکمرانی سران جنایتکار صهیونیستی ازجمله کابینه نتانیاهو را رقم خواهد زد. 
 
پیامدهای فرسایشی‌شدن نبرد
پیامدهای فرسایشی نبرد در غزه فروپاشی و آمریکازدایی را تسریع می‌کند. بدون تردید آغاز نبرد طوفان‌الاقصی نقطه‌عطفی در منطقه خاورمیانه خواهد بود. فرسایشی‌شدن نبرد در غزه نشانه از دست دادن مدیریت بحران توسط رژیم‌صهیونیستی و به‌ویژه آمریکا شده است. به‌طوری‌که سلطه آمریکا در منطقه به‌تدریج رو به کاهش و افول است. پایبند نبودن رژیم جعلی کودک‌کش به قوانین بین‌المللی و کنوانسیون‌های جهانی مانند مانند سازمان ملل و قرارداد اسلو مبنی بر عدم گسترش و شهرسازی در فلسطین اشغالی، در میدان جنگ رژیم اشغالگر دستور ساخت شهرک‌های جدید را می‌دهد. طبق نظرسنجی موسسه مطالعاتی در کشور قطر 60درصد مردم عرب، اسرائیل و آمریکا را دشمن خود می‌دانند و بدون تردید سران مردم کشورهای معترض به کشتار در غزه جواب نافرمانی از درخواست‌های مردم خود درخصوص آزادی فلسطین وکشتار مردم غزه را درانتخابات بعدی خواهند دید.مقاومت تا برگزاری انتخابات درسرزمین‌های اشغالی فلسطین با حضور همه مردم تنها گزینه درست برای بحران فلسطین است.

حسین محمدی‌فومنی | تحلیلگر حوزه روابط بین‌الملل