هشدار دوباره یمن به رژیم صهیونیستی

هشدار دوباره یمن به رژیم صهیونیستی

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد با آغاز مجدد حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، حملات دردناک و کوبنده‌ای علیه این رژیم انجام خواهند داد.

سریع گفت: امروز ما در جنگ سرنوشت‌سازی با دشمن صهیونیستی و آمریکا قرار داریم و تا زمانی به آن ادامه خواهیم داد که حملات به غزه متوقف شود. مقام‌های انصارا... و ارتش یمن طی هفته‌های اخیر و به دنبال تشدید حملات همه‌جانبه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه ضمن حمایت فلسطینیان به اقداماتی از قبیل حملات موشکی و پهپادی به فلسطین اشغالی دست زده‌اند.  یمن در ادامه حمایت‌های اخیر از فلسطین، اخیرا یک کشتی اسرائیلی به نام گلکسی لیدر را تحت کنترل درآورد و آن را به سواحل خود منتقل کرد. نیروی دریایی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «به عملیات‌ نظامی خود علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی تا زمان پایان تجاوزها به غزه و دست کشیدن دشمن از جنایات در حق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد.»
​​​​​​​ نیروی دریایی یمن تأکید کرد: «به تمام کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند، ابلاغ می‌کنیم از کشتی‌‌های اسرائیلی فاصله بگیرند و سیستم‌های شناسایی خود را خاموش نکنند.» در همین حال گروه امنیتی دریایی انگلیس بعد از ظهر دیروز مدعی شد یک کشتی تحت مالکیت این کشور حین عبور از دریای سرخ مورد اصابت موشک قرار گرفته است.