مرد همیشه طلبکار

رادوشویچ این‌بار مالیاتش را از پرسپولیس می‌خواهد

مرد همیشه طلبکار

سنگربان سابق سرخ‌ها نه به آن که در زمان حضور در پرسپولیس داشت کم‌کم به نماد وفاداری تبدیل می‌شد نه به اکنون که سرخ‌ها بابت حضور او به عنوان گلر ذخیره در ترکیب این تیم باید هنوز تاوان پس بدهند.

ظاهرا داستان‌های پرسپولیس و رادوشویچ پایانی ندارد و به قول معروف این رشته سر دراز دارد! رادو و مطالبات مالی‌اش فعلا قرار نیست دست از سر پرسپولیس بردارد. در حالی‌که این باشگاه دو روز پیش خبر از تسویه حساب بدهی خود به این بازیکن داد، حالا گلر کروات در مشورت با وکیل خود آماده شکایت دوباره از قرمزها شده است و اینبار دنبال چیزهای جدیدی است. البته این‌که او و وکیلش حتی قبل از انجام کاری، خبر را به رسانه‌ها می‌دهند ثابت می‌کند چه هدفی دارند. به هرحال چهره واقعی این کروات هم برای هواداران مشخص شده است و دیگر آن محبوبیت سابق را به دلیل زیاده‌خواهی‌هایش نزد هواداران پرشمار پرسپولیس ندارد. البته این اولین بار نیست که مربیان و بازیکنان خارجی دست به چنین اقداماتی می‌زنند. معمولا خبر شکایت آنها قبل از عملی شدن کار، به رسانه‌ها می‌رسد تا بتوانند زمینه را برای گرفتن پول خود مهیا کنند. البته گرفتن پول حق آنهاست اما به هر حال قراردادهای ضعیف نقش زیادی در سودجویی بیشترشان دارد. معمولا بعد از گذشت زمان قابل توجهی مشخص می‌شود که باشگاه‌ها برای بستن قرارداد با برخی بازیکنان خارجی چه اهمال‌کاری‌هایی که نکرده‌اند و چه آپشن‌های حیرت‌انگیزی که به این قراردادها اضافه نکرده‌اند، آپشن‌هایی که حتی برای ستاره‌ها هم قابل توجه است چه برسد به بازیکنانی کم نام و نشان که در فوتبال ایران به نان و نوایی می‌رسند و برای خود علاوه بر یک رزومه درست و حسابی ثروت قابل توجهی هم دست و پا می‌کنند. 
درهر صورت رادوشویچ دوباره تهدید به شکایت کرده و دیروز هم سریعا در مصاحبه‌ای گفت: «باشگاه پرسپولیس بدهی من را پرداخت کرده است اما مالیات هنوز پرداخت نشده است و ما منتظریم این کار را کنند! در قرارداد من آمده که باشگاه پرسپولیس مسئول پرداخت مالیات است. پرونده تا زمانی که نامه‌نگاری‌ها به فیفا انجام شود، بسته نخواهد بود!» هنوز مشخص نیست که چه کسی برای نخستین بار این موضوع را اختراع کرد که یک باشگاه باید مالیات یک بازیکن را بپردازد. 
ناگفته پیداست رادوشویچ به دنبال بازگشت به ایران و حضور در لیگ‌برتر است وگرنه چه دلیلی داشت نگران پرداخت مالیات دستمزدش در ایران باشد؟! همین حالا مالیات برانکو هم پرداخت نشده ولی اواصلا از قرمزها شکایت نکرده است! مالیات کی‌روش هم کاملا پرداخت نشده و طبیعتا او شکایتی از فدراسیون نکرده! حتی مالیات پرونده ویلموتس هم مانده و چه دلیلی داشت این مربی از فدراسیون به دلیل مالیات شکایت کند؟! پس این دروازه‌بان کروات قطعا تصمیم بزرگی برای بازگشت دارد که می‌خواهد هر چه سریع‌تر مالیاتش پرداخت شود. او احتمالا به دنبال یک بازگشت بدون دردسر است نه بازگشتی که در آن مجبور شود برخی از دردسرهای مربوط به عدم پرداخت مالیات را تحمل کند. حتی اگر رادوشوویچ قصد بازگشت به فوتبال ایران را داشته باشد پرسپولیس جایگاه مناسبی برای او نخواهد بود چرا که او دیگر در قلب هواداران جایی ندارد. به هرحال بازگشت او به فوتبال ایران بسیار جالب توجه خواهد بود. 
ضمیمه قاب کوچک