حرفه‌ای‌تر شدن جشنواره امام‌رضا(ع) 

حرفه‌ای‌تر شدن جشنواره امام‌رضا(ع) 

نشست خبری بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع) با حضور مرتضی سعیدی‌زاده مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع)، فرهاد قائمیان دبیر جشنواره و جمعی دیگر از مدیران این جشنواره در سالن غدیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

مرتضی سعیدی‌زاده، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع) در نشست تشریح برنامه‌های این جشنواره گفت: در دوره بیست‌ویکم جشنواره دفاتر تخصصی را شکل داده‌ایم وسه حوزه کلان استعدادیابی و پرورش هنرمندان نوپا برای حرفه‌ای‌شدن این جشنواره را به همراه برپایی دوره‌‌های آموزشی خواهیم داشت. همچنین بنیاد راهبری جشنواره فرهنگی و هنری امام‌رضا(ع) را با هدف تولیدات اثرگذار برای مخاطبان میانی مد نظر قرار داده است. سعیدی‌زاده ادامه داد: تشکیل شورای سیاست‌گذاری با حضور مدیران تراز ملی را هم انجام داده‌ایم و در این جشنواره سعی کرده‌ایم از نخبگان هنر بهره ببریم. رویدادهای جانبی در تمام جشنواره‌ها وجود دارد و ما هم در این جشنواره درصدد برگزاری نشست‌های جانبی هستیم. 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام‌رضا(ع) یادآوری کرد: درتلاش برای حرفه‌ای و مردمی شدن جشنواره، درحوزه تئاتر در۴۵۰نقطه از کشور اجرا خواهیم داشت. شعر ‌و سرود، هنرهای نمایشی و جشنواره دانشجویی را پیش‌بردیم و جوایز نیز از نظرمالی جوایز خوبی است. او ادامه داد: در کنار جشنواره اصلی دو جشنواره عمومی هم داریم که یکی روستایی با محوریت جهاد دانشگاهی و وزارت علوم و دیگری دانشجویی رضوی است.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام‌رضا(ع) اظهار کرد: امسال ۱۲جشنواره در حوزه‌های شعر ‌و سرود، آثار تجسمی، هنرهای نمایشی و سینمایی برگزار می‌شود. در ضمن، بیست‌ونهمین جشنواره شعر رضوی به دبیری محمدجواد شرافت را داریم که در افغانستان برگزار می‌شود. سعیدی‌زاده افزود: ۱۵‌جشنواره شعر کودک‌ونوجوان، ۱۴جشنواره شعر عربی‌، ۱۸جشنواره شعر ترکی‌رضوی و دومین جشنواره در حوزه سرود با محوریت وزارت آموزش‌وپرورش را داریم. جشنواره سرود دانش‌آموزی هم برگزار می‌شود. سیزدهمین جشنواره بین‌المللی عکس رضوی هم با محوریت چهار آموزشگاه برگزار می‌شود. او ادامه داد: نهمین جشنواره گرافیک رضوی در حوزه پرچم و کتیبه و پوستر تشکیل شد. بیستمین جشنواره ملی خوشنویسی را هم داریم که با برگزاری کارگاه آموزشی همراه است. همچنین ۱۴جشنواره کودک‌ونوجوان، ۱۷ جشنواره تئاتر رضوی ‌و ۱۷جشنواره تئاتر خیابانی را هم داریم. مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام‌رضا(ع) بیان کرد: پنجمین جشنواره روستایی رضوی هم با هدف توسعه فرهنگ رضوی و احیای سنت‌های روستایی و مشارکت معاونت روستایی ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود. سعیدی‌زاده با بیان‌این‌که امسال با افزایش دوبرابری اعتبار روبه‌رو بودیم، گفت: درحال‌حاضر کارزارهایی با نام «زیبایی و آگاهی» اهل‌بیت(ع) در حال طراحی است و از دوره بیستم جشنواره در سطح ملی مدیریت می‌شود.

احتمال ساخت فیلم سینمایی با فرهنگ امام‌رضایی
در بخش دیگری از این‌ نشست، فرهاد قائمیان، دبیر جشنواره گفت: قرار است مذاکراتی برای تولید فیلم با سازمان سینمایی داشته باشیم و از روند فیلمسازی کوتاه حمایت و تلاش می‌کنیم حتما یک فیلم سینمایی در فرهنگ امام‌رضایی داشته باشیم.