نسخه Pdf

سلمان فارسی به وطن بازگشت

سلمان فارسی به وطن بازگشت

پروژه‌های «الف ویژه» یا فاخر، پرچم مسائل فرهنگی درعرصه سینما وتلویزیون هستند. بنابراین اگر قصه و پروداکشن خوب باشد وکارگردانی علاقه‌مند، دغدغه‌مند و مولف هم پای‌کار قرارگیرد، می‌توان کارهای تاریخی‌ قوی ساخت که برای‌ همیشه در ذهن‌ مخاطب بنشیند.

داوود میرباقری سال‌ها دغدغه ساخت سریال «سلمان فارسی» را داشت تا این‌که با نگارش طرح کلی داستان، عزم جدی خود را برای ساخت این سریال پر زحمت و سخت نشان داد. آنچه ذهنیت کارگردان را برای روایت قصه سلمان به مرحله عمل رساند، همراهی با تهیه‌کننده سریال، حسین طاهری بود؛ زیرا پیش از پیوستن او به پروژه سلمان فارسی، دو تهیه‌کننده دیگر بخشی از امور را در دست گرفته بودند. البته به دلیل پیش نرفتن کارها در دوره آنان، طاهری کار را تحویل گرفت و سریال سال ۹۸ کلید خورد. در حال حاضر گروه سازنده مشغول ضبط بخش‌های ایران و صحنه  کاروانسرای مرمر هستند.

کافی است قاب‌های ماندگار و اثرگذار سریال‌های تاریخی را که از تلویزیون پخش شده کنار هم بگذاریم. بدون شک بخشی از قاب‌های ماندگار، مدیون کسی نیست جز داوود میرباقری که در تمام این سال‌ها تلاش کرده به بهترین شکل روایتگر تاریخ اسلام و ایران باشد و حالا این کارگردان قاب های ماندگار سلمان را خلق می کند.

گروه سازنده سریال سلمان فارسی از زمان کلید خوردن پروژه تا امروز در لوکیشن‌های مختلفی مشغول ضبط بوده‌است. می‌توان گفت قشم، شاهرود، جلفا و رود ارس؛ شهرک غزالی، سواحل مازندران، شهرک سینمایی نور و... از مکان‌هایی بودند فیلمبرداری در آن صورت گرفت.

هستی شایان مهر - روزنامه نگار
ضمیمه نوجوانه