printlogo


آموزش سبک زندگی با چاشنی طنز در «بلا به دور»
سیدمحمدحسین پورفاضلی، تهیه‌کننده مسابقه «بلا به دور» هدف ازساخت این برنامه را افزایش سواد سلامت عنوان کرد و گفت: وظیفه صداوسیما در حوزه سلامت، دادن آگاهی، اطلاع‌رسانی و بالابردن سطح مهارت‌های زندگی به همراه معرفی الگوهای مناسب رفتاری است و از آنجا که این رسانه معتبرترین و در دسترس‌ترین راه ارتباطی است، سعی داریم پیام‌های بهداشتی را برای مخاطبان تلویزیون درقالب شعر و نثر و با زبان طنز ارائه دهیم.

وی افزود: برای در اختیار گذاشتن محتوای سلامت، تصمیم گرفتیم از ظرفیت‌های حوزه طنز برای آگاهی‌بخشی و افزایش سواد سلامت جامعه استفاده کنیم و با این ابزار، پیام‌های بهداشتی و مفاهیم حوزه سلامت را برای مردم ارائه دهیم. این تهیه‌کننده در خصوص سختی آموزش به زبان طنز گفت: این کار سختی‌های خودش را دارد اما بازخوردی که از این برنامه گرفتیم نشان داد که می‌توانیم با زبان طنز و شوخی، مسائلی را که مردم با آن مواجه هستند بیان کنیم و از این طریق به گوش مسئولان برسانیم.
پورفاضلی در ادامه تصریح کرد: انتخاب موضوعات توسط گروه سردبیری و دوستان حوزه پزشکی انجام می‌شود و برای افزایش سواد سلامت جامعه است. سعی کردیم در برنامه موضوعاتی مانند فرزندآوری، چالش‌های جمعیتی، مفاهیم و پیام‌های بهداشتی، مشکلات گوارشی و بیماری‌هایی که شاید مردم روزانه با آنها مواجه شوند را بیشتر بگنجانیم تا موجب آگاهی مردم شود. تهیه‌کننده مسابقه بلا به دور در خصوص ساختار برنامه هم گفت: بلا به دور مجری ندارد و داوران خودشان برنامه را هدایت می‌کنند. سعی کردیم در این برنامه با طراحی بخش‌های کوتاه و جذابیت در محتوا، پیام‌ها را به‌درستی انتقال دهیم تا برای مخاطبان جذاب باشد. شعر، نقالی و پانتومیم هم از دیگر بخش‌های این مسابقه است.