چشم شیطان کور شد

چشم شیطان کور شد

به‌دنبال حمله به سلمان رشدی، نویسنده اهانت‌کننده به ساحت پیامبر گرامی اسلام(ص)، پلیس نیویورک اطلاعاتی درباره ضارب او منتشر و مدیر برنامه‌های این نویسنده مرتد نیز جزئیاتی از آخرین وضعیت وی اعلام کرده است.

اندرو وایلی، مدیر برنامه‌های سلمان رشدی گفته سلمان رشدی زیر دستگاه تنفس‌مصنوعی است و قادر به تکلم نیست. به گزارش بی‌بی‌سی، براساس بیانیه وایلی، انتظار می‌رود که سلمان رشدی یکی از چشمان خود را از دست بدهد، عصب یک بازوی او آسیب دیده و کبدش چاقو خورده است. پلیس نیویورک هم هویت فردی را که با چاقو به سلمان رشدی، نویسنده مرتد، حمله و او را زخمی کرد اعلام نمود.
گزارش پلیس نیویورک‌ حاکی است این فرد جوانی ۲۴ساله به نام هادی مطر است که ساکن ایالت نیوجرسی است. آن‌گونه که رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقامات پلیس اعلام کردند، هادی مطر در ایالت کالیفرنیا به دنیا آمده، اما اخیرا به ایالت نیوجرسی مهاجرت کرده است. مأموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، پس از حادثه برای تحقیقات بیشتر به منزل او در نیوجرسی یورش بردند. به گفته پلیس نیویورک، مطر همچنین یک گواهی‌نامه قلابی رانندگی را همراه خود داشته است.
یوجین استانیشفسکی، از مقامات پلیس ایالت نیویورک گفته هنوز انگیزه حمله هادی مطر به سلمان رشدی مشخص نیست. پلیس نیویورک در بیانیه دیروز خود تصریح کرد سلمان رشدی دست‌کم یک‌بار از ناحیه گردن و یک‌بار از ناحیه شکم هدف ضربه چاقو قرار گرفته است.
رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند سلمان رشدی ساعت۱۱صبح جمعه (به وقت محلی) هنگامی که قصد سخنرانی در مرکز چوتوکوآ در غرب نیویورک را داشت مورد حمله واقع شد.
سلمان رشدی بعد از انتشار رمان موهن «آیات شیطانی» در سال ۱۳۶۷هجری‌شمسی خشم مسلمانان را برانگیخت. او به همین دلیل به یک زندگی مخفی با شرایط سخت امنیتی روی آورده بود. حضرت امام‌خمینی(ره) بعد از انتشار این کتاب فتوای ارتداد وی را صادر کردند.