تلنگر

تلنگر

اعتراف نظافتچی قاتل به قتل دختر جوان
مرد نظافتچی با انگیزه سرقت طلا، دختری را مقابل چشمان پدر مبتلا به آلزایمرش کشت.
به گزارش خبرنگار جام‌جم، اوایل مرداد امسال با قتل دختر جوانی در شمال تهران تحقیقات برای دستگیری قاتل او آغاز شد و این دختر با پدرش که مبتلا به آلزایمر بود زندگی می‌کرد. بعد از خفه‌کردن این دختر با روسری، طلاهای او همراه دستگاه اکسیژن‌ساز پدرش سرقت شده بود. به‌دلیل آلزایمر پیرمرد، قاتل سراغ او نرفته بود. با تحقیقات مقدماتی مشخص شد مردی برای استحمام پیرمرد و نظافت خانه به آنجا می‌آمده و روز حادثه اهالی ساختمان ورود او به خانه را دیده بودند.
این مرد تحت تعقیب قرار گرفت و بعد از 20 روز فرار دستگیر و در بازرسی انباری خانه‌اش، لوازم سرقتی از خانه مقتول هم کشف شد. متهم به قتل، دیروز با انتقال به دادسرای جنایی در تحقیقات گفت: سال‌هاست با کارهای خدماتی در خانه‌ها و نگهداری از سالمندان هزینه زندگی‌ام را تامین می‌کنم.از یک سال قبل به خانه مقتول آمده و پدرش را حمام می‌بردم. در جریان رفت‌وآمدم به آن خانه متوجه وسایل قیمتی و طلاهای مقتول شدم. روز حادثه، مقتول در اتاق‌نشیمن بود که روسری‌اش را دور گردنش انداخته و خفه‌اش کردم. بعد هم با سرقت وسایل قیمتی گریختم.محمدحسین زارعی، بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت: متهم به اتهام مباشرت در قتل‌عمدی و سرقت اموال خانه مقتول بازداشت شده و تحقیقات از او در اداره دهم پلیس آگاهی تهران ادامه دارد. 

مرگ  پزشک، زندگی بخشید 
اعضای بدن پزشک یزدی که مرگ‌مغزی شده بود به بیماران اهدا شد. دکتر محمد پورشمسی، رئیس اداره فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم‌پزشکی یزد گفت: با رضایت خانواده دکتر محمدرضا زارع ۶۰ساله ساکن یزد که به علت ایست‌قلبی دچار مرگ‌مغزی شده بود، اعضای بدنش برای پیوند به بیماران نیازمند به عضو اهدا شد.