آموزش سبک زندگی با چاشنی طنز در «بلا به دور»

آموزش سبک زندگی با چاشنی طنز در «بلا به دور»

سیدمحمدحسین پورفاضلی، تهیه‌کننده مسابقه «بلا به دور» هدف ازساخت این برنامه را افزایش سواد سلامت عنوان کرد و گفت: وظیفه صداوسیما در حوزه سلامت، دادن آگاهی، اطلاع‌رسانی و بالابردن سطح مهارت‌های زندگی به همراه معرفی الگوهای مناسب رفتاری است و از آنجا که این رسانه معتبرترین و در دسترس‌ترین راه ارتباطی است، سعی داریم پیام‌های بهداشتی را برای مخاطبان تلویزیون درقالب شعر و نثر و با زبان طنز ارائه دهیم.

وی افزود: برای در اختیار گذاشتن محتوای سلامت، تصمیم گرفتیم از ظرفیت‌های حوزه طنز برای آگاهی‌بخشی و افزایش سواد سلامت جامعه استفاده کنیم و با این ابزار، پیام‌های بهداشتی و مفاهیم حوزه سلامت را برای مردم ارائه دهیم. این تهیه‌کننده در خصوص سختی آموزش به زبان طنز گفت: این کار سختی‌های خودش را دارد اما بازخوردی که از این برنامه گرفتیم نشان داد که می‌توانیم با زبان طنز و شوخی، مسائلی را که مردم با آن مواجه هستند بیان کنیم و از این طریق به گوش مسئولان برسانیم.
پورفاضلی در ادامه تصریح کرد: انتخاب موضوعات توسط گروه سردبیری و دوستان حوزه پزشکی انجام می‌شود و برای افزایش سواد سلامت جامعه است. سعی کردیم در برنامه موضوعاتی مانند فرزندآوری، چالش‌های جمعیتی، مفاهیم و پیام‌های بهداشتی، مشکلات گوارشی و بیماری‌هایی که شاید مردم روزانه با آنها مواجه شوند را بیشتر بگنجانیم تا موجب آگاهی مردم شود. تهیه‌کننده مسابقه بلا به دور در خصوص ساختار برنامه هم گفت: بلا به دور مجری ندارد و داوران خودشان برنامه را هدایت می‌کنند. سعی کردیم در این برنامه با طراحی بخش‌های کوتاه و جذابیت در محتوا، پیام‌ها را به‌درستی انتقال دهیم تا برای مخاطبان جذاب باشد. شعر، نقالی و پانتومیم هم از دیگر بخش‌های این مسابقه است.