دستاوردسازی خیالی

دستاوردسازی خیالی

یکی ازموضوعات‌ مهمی که روند به بن‌بست رسیدن راهبردی رژیم اشغالگر صهیونیستی را تقویت کرد، انجام عملیات وعده صادق ازسوی جمهوری اسلامی ایران بود.بن بست صهیونیست‌ها آنچنان برایشان سخت آمده است که اقدام به دستاوردسازی‌های خیالی برای خود کرده اند. واقعیت اما این است که  ایران با نشان دادن توان بالای نظامی خود بسیاری ازمعادلات نظامی وامنیتی را درمنطقه برهم زد وهمین مسأله باعث آشفتگی مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی درعرصه تصمیم‌گیری نیز شده است.

عملیات وعده صادق، توانمندی بازدارندگی ایران در حوزه موشکی و پدافندی در مقابل شیطان منطقه ای، خبیث‌ترین رژیم منطقه که مورد حمایت آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی عضو ناتو هستند را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از دفاع مقدس و تشکیل نیرو‌های مسلح بومی و استفاده از فناوری‌های صنعت دفاعی در داخل کشور که بخش عمده آن را مدیون دانشمندان جوان فارغ التحصیل از دانشگاه‌های بومی است به بازدارندگی دست یافته و در سال‌های گذشته از این بازدارندگی بهره‌های قابل توجهی در راستای تامین منافع ملی خود برده است.انجام این عملیات شکوهمند، رژیم صهیونیستی را به نقطه‌ای رساند که اضمحلال نظامی و امنیتی این رژیم نزد بسیاری از طرفداران و حامیان غربی‌‌اش از‌جمله کشور‌های اروپایی و آمریکا افزایش داد و در حال حاضر در مورد توان رزمی و نظامی این رژیم، ‌تردیدهای زیادی وجود دارد و کسانی که تحولات منطقه را دنبال می‌کنند به مقامات اسرائیلی هشدار‌های لازم را داده‌اند.در۴۸ساعت گذشته شاهد بمباران چندباره منطقه از سوی رژیم صهیونیستی بودیم. کاملا مشخص است که این رژیم برای جبران خسارات حیثیتی خود بعد از عملیات وعده صادق، دست به چنین اقداماتی می‌زند.رژیم اشغالگر‌ در پی آن است تا تبعات و آثار منفی این عملیات را خنثی و این‌گونه القا کند که امکان انجام تحرکات نظامی در منطقه رفح مانند ماه‌های گذشته برای او فراهم است اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که حمله به رفح هیچ‌گاه از دستور کار رژیم صهیونیستی حذف نشده و فقط به‌دلیل وحشت از اتفاقات بعد از آن و پیامد‌های پس از عملیات وعده صادق، یورش نظامی به این منطقه به تأخیر افتاده است. 
این نکته حائز اهمیت است که نزدیک به دو ماه گذشته که عملیات‌های نظامی رژیم صهیونیستی کاهش یافته و از شدت جنایات و نسل‌کشی این رژیم در سرزمین‌های اشغالی به ظاهر کاسته شده، آمادگی‌نیرو‌های محور مقاومت در منطقه نیز چند برابر شده است. در واقع در مقابل عملیات احتمالی رژیم صهیونیستی، نیرو‌های محور مقاومت در منطقه کاملا این آمادگی را دارند تا ضربات شدیدتر‌ و جبران‌ناپذیری را به پیکره نظامی رژیم اشغالگر‌ وارد کنند. به عبارت دیگر نیرو‌های مقاومت آمادگی کامل برای وارد کردن ضربات بسیار شدید به نیرو‌های زمینی رژیم صهیونیستی در منطقه رفح را دارند و نسبت به این موضوع از انگیزه‌های کافی در حوزه روحی و روانی برخوردارند و همچنین به لحاظ نظامی هم توان خود را بالا برده‌اند. 

سیدرضا صدرالحسینی / کارشناس روابط بین‌الملل