سقوط مرگبار سارق از نورگير خانه

سقوط مرگبار سارق از نورگير خانه

سارق میانسال وقتی با همدستش برای سرقت وارد ساختمان خالی از سکنه در تهران‌نو شده بود با سقوط از نورگیر فوت شد و همدستش فرار کرد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم ، صاحب یک خانه دوبلکس در تهران‌نو ساعت16 شنبه هشتم مهر امسال به خانه‌اش رفت تا مستاجری برای بازدید به آنجا بیاید. پس از ورود به خانه، او با نورگیر شکسته و تکه‌های پراکنده آن روبه‌رو شد. با مشکوک‌شدن به ماجرا اطراف خانه را جست‌وجو کرد و با جسد مردی 50ساله در حالی روبه‌رو شد که در اتاق نشیمن افتاده بود . با دیدن جسد این مرد شوکه شد و با پلیس 110 تهران تماس گرفت. شواهد اولیه حاکی از این بود که او بخشی از نورگیر آپارتمان را تخریب کرده بود تا از طریق آن وارد شود که نتوانسته تعادلش را حفظ کند و به پایین پرت شده و مرگ وی رقم خورده است. 
با بررسی جیب مرد فوت‌شده پیچ‌گوشتی و تعدادی آچار پیدا شد. در ادامه ماموران به بازبینی دوربین مداربسته ساختمان پرداختند و معلوم شد مرد فوت‌شده  همراه مرد دیگری  بوده که ابتدا به پشت بام رفته و موتور کولر را سرقت کرده‌اند. بعد این مرد به سمت نورگیر رفته که از آنجا به پایین پرت شده و دوستش هم ترسیده و با برداشتن موتور کولر از ساختمان فرار کرده است. 
موسی رضازاده ، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر به جام‌جم گفت: با دستور قضایی قرار بر این شد که پلیس هویت سارق فوت‌شده را شناسایی کند و همدست مرد میانسال هم تحت تعقیب قرار گرفت. 
 
متلاشی‌شدن باند فروش نوزاد 
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از شناسایی و انهدام باند فروش نوزاد در مرکز شهر تهران خبر داد. 
سردار علی ولی‌پور گودرزی در این باره به جام‌جم گفت : اوایل مرداد امسال گزارشی از سوی اداره ثبت احوال مرکزی شهر تهران مبنی بر ارائه گواهی ولادت مشکوک به جعل به اداره پلیس آگاهی تهران بزرگ وصول و موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت. 
این کارآگاهان بلافاصله با اعزام اکیپی از ماموران با توجه به مشهود بودن جرم، متهم را دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند. 
وی افزود: متهم در بازجویی‌های اولیه با توجه به اسناد موجود صراحتا اقرار داشت؛ پس از گذشت چند سال از زندگی مشترک با همسرم در امر فرزندآوری ناموفق بودیم و علی‌رغم معالجات پزشکی نتیجه‌ای حاصل نشد تا این که با مشورت یکی از آشنایان به ناچار نزد شخصی رفته و نوزادی را به قیمت توافقی 200میلیون تومان خریداری و مقرر شد شناسنامه‌ای به نام من و همسرم تهیه و تنظیم شود. 
گودرزی ادامه داد: با اقرار صریح متهم و انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد سه خانم ناشناس بعد از 9ماه، نوزاد را در محدوده یکی از شهرستان‌های حومه تهران در ازای دریافت 7قطعه سکه تمام بهار آزادی به متهمین تحویل داده اند. پس از آن کارآگاهان با استفاده از فنون پلیسی موفق شدند با استفاده از اقدامات اطلاعاتی و میدانی هویت و مخفیگاه متهم جاعل را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و به اداره سیزدهم انتقال دادند. دیگر متهمان با استفاده از اقدامات اطلاعاتی حین جابه‌جایی دو نوزاد در مرکزشهرتهران دستگیر و به اداره سیزدهم انتقال داده شدند. متهمان جاعل در بازجویی‌های اولیه با توجه به مستندات موجود به بزه انتسابی اقرار کردند،وی خاطرنشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضایی به زندان منتقل شدند.

مرگ در بازی مافیا 
مرد جوانی که در جریان «بازی مافیا» مشاجره لفظی کرده بود، قربانی یک جنایت هولناک در جنوب تهران شد. بنا بر این گزارش، 25شهریور امسال کارکنان انتظامات بیمارستان فیروزگر مرگ مشکوک مرد جوانی را بر اثر ضربه چاقو در بخش مراقبت‌های ویژه به مرکز فوریت‌های پلیسی110 گزارش کردند. ماموران اداره دهم پلیس آگاهی راهی آنجا شدند و با جسد مرد 25ساله‌ای که با ضربه چاقو به قتل رسیده بود روبه‌رو شدند.  در جریان تحقیقات معلوم شد که مرد جوان دو روز قبل در نزدیکی یکی از رستوران‌های معروف شهرری چاقو خورده و در بیمارستان تحت درمان بوده که فوت شده است. همچنین معلوم شد که مقتول از چند ساعت قبل با مرد جوانی به نام ساسان قرار درگیری گذاشته بوده و در جریان این نزاع دسته‌جمعی توسط ساسان هدف ضربه چاقو قرار گرفته است.
یکی از دوستان مقتول در اظهاراتش به پلیس گفت: مقتول و ساسان مشغول بازی مافیا در یک کافی‌شاپ در شهرری بودند که ناگهان مشاجره لفظی شکل گرفت؛ در این میان آنها قرار گذاشتند تا چند ساعت بعد برای درگیری به نزدیکی رستورانی معروف بروند.ساعت 3 بامداد مقتول و ساسان به همراه دوستان خود برای نزاع در محل از قبل تعیین‌شده حاضر و با یکدیگر درگیر شدند که در یک لحظه مقتول از سوی ساسان هدف یک ضربه چاقو قرار گرفت و کشته شد.
سرانجام مخفیگاه قاتل ردیابی و او بازداشت شد و اعتراف کرد.