یاد گرفتیم آزاد زندگی کنیم

مهم‌ترین سخنرانی جهاد مغنیه

یاد گرفتیم آزاد زندگی کنیم

شهید جهاد مغنیه بارها در مناسبت‌های مختلف به بالای منبر می‌رفت و سخنرانی می‌کرد که بارزترین آنها سالگرد ترور پدرش در دمشق بود که سال۲۰۰۸ انجام شد. متن این سخنرانی به این شرح است:

«ما در مواجهه با مرگ، رسیدن به شهادت و بزرگی را انتخاب کرده‌‌ایم. ما فرزندان کسانی هستیم که مرگ راه آنها را نمی‌شناسد؛ چرا که آنها به‌وسیله مرگ در مسیر خدا صعود کرده‌اند و به زندگی و نشاط و بشارت دست یافتند. زندگی جز کسی که ابرها از دیدگانش کنار رفتند آن را احساس نمی‌‌کند؛ از این رو آنچه را که کسی ندیده، می‌بیند و آنچه به قلب کسی خطور نکرده به قلب وی الهام می‌شود.
ما فرزندان کسانی هستیم که در راه دفاع از مرزهای وطن جز زیبایی چیزی ندیدند. وطنی که ما شرم داریم آن را رها کنیم هرقدر تهدید هم باشد؛ ما سربلند می‌ایستیم و افتخار می‌کنیم میوه‌های سال‌ها جهاد با چشمانی باز هستیم، با اختیار و اخلاص، چشمانی که با عشق و اراده با شهادت بسته شدند.ما فرزندان مدرسه‌ای هستیم که در آنجا یاد گرفتیم آزاد زندگی کنیم، ما امنیت را از دشمن التماس و گدایی نمی‌کنیم؛ ما حق خود را با خون‌هایمان که برای سربلندی نذر شده و بر آزادگی ایستاده است، باز پس می‌گیریم.
ما یاد گرفتیم اگر سلاحت را در جنگ خونین بیرون نیاوری، برده‌ای خواهی شد در بازار برده‌فروشان که رحم و مروتی دیگر در آنجا نیست.
ما امروز اینجا آمدیم تا به دشمن صهیونیستی بگوییم اگر خونی را ریختی، این خون‌ها جوی‌هایی می‌شود در مسیر قدس و فلسطین. ما آمده‌ایم که به مجاهدان و مبارزانی که در مسیر شهدا گام برمی‌دارند بگوییم ثبات زمین از پافشاری‌های شماست و ثبات آسمان از ثبات شماست و ما و شما قسم خورده‌ایم سلاح‌هایمان را رها نسازیم و مرزها را ترک نکنیم.ما امروز اینجا آمدیم تا بگوییم ما در مسیر شما گام برمی داریم؛ مسیر عشق و جهاد، مسیر تصمیم برای پیروزی. ای شیخ راغب، ای سید عباس و ای حاج عماد شما چراغ‌هایی بودید که راه را روشن ساختید و چراغ‌ها در پی شما و در راه شما روشن شدند؛ ما برای تمامی جهانیان خواهیم گفت چگونه آزادی به دست می‌آید و چگونه با خون پیروزی محقق می‌شود.
اما در آخر سخن التفاتی به آقا و مولایمان صاحب العصر و الزمان -روح من و همگان فدای خاک پای ایشان باد- می‌کنیم؛ ای آقا و مولای ما! برای ما نزد خدای متعال شهادت طلب کن که ما تا آخرین نفس در راه خدا ایستاده‌ایم و بزرگ‌ترین آرزوی ما در این راه پر از قربانی و فیض و سرور این است که خود و ارواح‌مان را فدای این خط مقدس سازیم؛ در زیر پرچم حزب‌ا... و با چتر پیروزی خدای متعال.
بسم‌ا... الرحمن الرحیم أُذن للذین یقاتلون بأنهم ظُلموا، وإنّ‌ا... على نصرهم لقدیر، به آنان که جنگ بر آنها تحمیل می‌شود رخصت جهاد و نبرد داده شد، زیرا به آنها ستم شده، و البته خداوند بر یارى آنها کاملا تواناست (سوره حج آیه۲۹) آخرین کلام ما حمد و سپاس پروردگار جهانیان است و السلام علیکم و رحمه‌ا...و برکاته.»

جهاد مغنیه - رزمنده جبهه مقاومت