مغانلو-پرسپولیس خیلی دور،خیلی نزدیک

آیا خط حمله پرسپولیس صاحب یک زوج طلایی می‌شود؟

مغانلو-پرسپولیس خیلی دور،خیلی نزدیک

باشگاه پرسپولیس از طریق یحیی گل‌محمدی و حمید مطهری در حال ادامه رایزنی با شهریار مغانلو است. گویا در آخرین تماسی که حمید مطهری با این بازیکن داشته، مغانلو به مربی پرسپولیس اعلام کرده حاضر است در قبال مبلغ ناچیزی در پرسپولیس بازی کند. البته خود مغانلو هم می‌داند زمان این قرارداد طولانی نبوده و این انتقال به مدت شش ماه و تا پایان فصل خواهدبود.
مغانلو با سانتاکلارا  قرارداد سه‌ساله بسته و تیم پرتغالی حاضر به صدور رضایت‌نامه بیشتر از شش ماه نیست. آخرین خبرها در مورد انتقال وی حاکی است باشگاه پرتغالی اعلام کرده حاضر است در قبال دریافت 100هزار دلار رضایت‌نامه این بازیکن را صادر کند و البته هنوز باشگاه‌پرسپولیس پاسخی به این پیشنهاد نداده‌است. باشگاه‌پرسپولیس امیدوار است با رقم به مراتب کمتری مغانلو را جذب کند و همان اتفاقی که در انتقال مهدی‌ترابی رخ داد نیز برای مغانلو اتفاق بیفتد و با حداقل مبلغ این بازیکن جذب شود.
به هر روی در صورتی که انتقال شهریار مغانلو به پرسپولیس قطعی شود، شاهد حضور زوج آل‌کثیر -مغانلو در پیشانی خط‌حمله سرخ‌ها خواهیم‌بود؛ دو مهاجمی که در لیگ نوزدهم روی هم 25گل به ثمر رساندند و جزو پنج مهاجم برتر لیگ برتر در آن فصل بودند.
در آن فصل مغانلو برای پیکان 13گل زد و بعد از شیخ دیاباته نفر دوم گلزنان فصل شد و آل‌کثیر با ثبت 12گل برای صنعت‌نفت‌آبادان در کنار علی علیپور از پرسپولیس در رده‌سوم جدول گلزنان پرسپولیس ایستاد.
تردیدی وجود ندارد که با حضور مغانلو و آل‌کثیر، خط حمله پرسپولیس یکباره متحول شده و می‌تواند هر خط دفاعی را به هم بریزد چرا که بازگشت مهدی ترابی از یک سو و اضافه شدن وحید امیری به خط میانی می‌تواند قدرت خط هافبک این تیم را چندبرابر کرده و شرایط تیم را به کلی تغییر دهد.
مهدی‌ترابی نمی‌تواند برای پرسپولیس بازی کند
پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه‌پرسپولیس همچنان بسته است. اگرچه مبلغ بدهی باشگاه به بودیمیر به صورت تمام و کمال پرداخت شده اما هنوز این مبلغ در حساب این بازیکن ننشسته و باشگاه‌پرسپولیس تا زمانی که این مبلغ در حساب بودیمیر ننشیند، از جذب بازیکن محروم خواهدبود. برهمین اساس باشگاه پیگیر است تا به محض تائیدیه وکیل بودیمیر، قرارداد مهدی‌ترابی را رسمی کند و از وجود او در ترکیب پرسپولیس بهره ببرند. تا به این لحظه هنوز اتفاق خاصی رخ نداده و یحیی گل‌محمدی نمی‌تواند از ترابی در ترکیب تیمش بهره ببرد. باید منتظر بود و دید طلب بودیمیر چه زمانی در حساب او خواهدنشست و ترابی رسما پرسپولیسی خواهدشد.