ارتباط خوب مخاطب با مستندهای فوتبالی

ارتباط خوب مخاطب با مستندهای فوتبالی

میرتیموری، تهیه‌کننده مستند فوتبال ایرانی در خصوص این مستند گفت: عمده تجربیات قبلی من مستندهای اجتماعی بود و به این حوزه علاقه زیادی دارم، با این حال احساس می‌کنم مخاطب از دیدن مستندهای فوتبالی و ورزشی لذت بیشتری می‌برد و حالش بهتر است.

میرتیموری درباره سوژه این مستند توضیح داد و گفت: در این مجموعه پنج قسمتی سراغ 5 بازیکن برتر لیگ ایران در سال‌های اخیر رفتیم و زندگی شخصی و فوتبالی آنها را به تصویر کشیدیم. وی ادامه داد: تولید این مستند سه سال پیش آغاز شد؛ در آن روزها بنابر دلایلی سخت‌گیری‌های زیادی برای ورود بازیکنان خارجی به لیگ ایران انجام می‌شد و شاید همین اتفاق باعث شد پس از آن فوتبالیست‌های بهتری به کشورمان بیایند؛ در مجموعه مستند «فوتبال ایرانی» سراغ پنج ستاره لیگ فوتبال کشورمان رفتیم. بازیکنانی که در تیم‌های باشگاهی خود موثر بودند. رادوشویچ، گئورگی گولسیانی، گادوین منشا، آیاندا پاتوسی و هروویه میلیچ بازیکنانی‌ هستند که در این مستند سراغ‌شان رفتیم و زندگی‌شان را در ایران به نمایش گذاشتیم. کارگردان مجموعه مستند «فوتبال ایرانی» خاطرنشان کرد: در این پنج قسمت پای سخنان بازیکنان نشسته‌ایم و آنها درباره زندگی در ایران و انتخاب لیگ کشورمان و آداب و رسوم ایرانیان صحبت می‌کنند. همچنین در بخش دیگری از این مستند وارد زندگی فوتبالی آنها در باشگاه و تمرینات می‌رویم. 
او درباره همراهی بازیکنان برای ساخت این مستند گفت: خوشبختانه همراهی خوبی از سوی این بازیکنان صورت گرفت و آنها اجازه دادند وارد زندگی شخصی‌ و ورزشی‌شان شوم و به راحتی با آنها حرف بزنم. این مستند تجربه جدیدی برای من بود و برای نخستین بار بود که مستند ورزشی می‌ساختم. عمده تجربیات قبلی من مستندهای اجتماعی بود و به این حوزه علاقه زیادی دارم، با این حال احساس می‌کنم مخاطب از دیدن مستندهای فوتبالی و ورزشی لذت بیشتری می‌برد و حالش بهتر است. به همین دلیل، ساخت مستند در این فضا را ادامه خواهم داد. میرتیموری درباره فرم روایی این مستند گفت: فوتبال ایرانی در 5 قسمت 30 دقیقه‌ای ساخته شده و شامل گفت‌وگو با بازیکنان، استفاده از نریشن و تصاویر آرشیوی است. مجموعه پنج قسمتی فوتبال ایرانی پرتره‌ای از پنج ستاره خارجی شاغل در لیگ برتر فوتبال ایران است که روزهای جمعه ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود. مجموعه مستند فوتبال ایرانی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی میرتیموری جدیدترین تولید شبکه مستند سیماست که از تلویزیون پخش می‌شود. دیگر عوامل تولید این مستند عبارتند از: تدوین: میثم کریمی و حنیف شهپرراد، نریشن: حمید محمدی، نویسنده متن: مهدی میرتیموری و رحیم ناظریان.