صداوسیما شریک موفقیت‌های اقتصادی کشور است

نشست مشترک مسئولان رسانه ملی و وزارت اقتصاد خاندوزی:

صداوسیما شریک موفقیت‌های اقتصادی کشور است

رئیس رسانه ملی در دیدار با وزیر اقتصاد، ضمن اعلام آمادگی رسانه ملی برای ادامه کمک موثر به برنامه‌های اقتصادی اصلاحی دولت در زمینه‌هایی چون مولدسازی شفاف‌سازی و تحقق عدالت در درآمدهای مالیاتی، بهبود شاخص‌های اقتصادی و ثبات نسبی بازار ارز و مسکن به‌ویژه طی ماه‌های اخیر را نتیجه برنامه‌ها و تلاش‌های دولت و مایه امیدواری عمومی دانست و تأکید کرد: لازمه آن‌که خدمات دولت به خوبی از جانب مردم دیده شود، پاک شدن غبارهای نشسته بر افکار عمومی ناشی از مشکلات معیشتی است که با تداوم برنامه‌های اصلاحی اقتصادی و توجه به تأکیدات رهبر  معظم انقلاب مبنی بر مهار تورم و رشد تولید محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه‌ملی، پیمان جبلی که ‌همراه معاونانش، میزبان وزیر اقتصاد و دارایی و همکاران وی بود، با بیان این‌که وزارت اقتصاد، فرماندهی اقتصادی دستگاه اجرایی را برعهده دارد، گفت: به‌خوبی از شرایط اقتصادی موجود کشور، چالش‌های مزمن آن، شرایط جهانی و منطقه‌ای و مشکلات به ارث مانده برای دولت آگاهیم.
وی افزود: در عین حال، انتظار به‌حق و مشروع مردم از دولت، تدبیر و به‌سرانجام‌رساندن سیاست‌های اقتصادی ثبات آفرین است.
جبلی همچنین از تجارب مثبت و مفید و نتایج خوب تعامل دو حوزه وزارت اقتصاد و رسانه‌ملی طی یکی‌دو سال گذشته، از جمله در حوزه صدور مجوزهای کسب‌وکارها نیز سخن گفت و برای تداوم تعاملات و همکاری‌ها با وزارت اقتصاد در دو حوزه مولدسازی و مالیات‌ها اعلام آمادگی کرد: رئیس رسانه ملی تأکید کرد: عزم جدی‌تری برای پیشبرد سیاست‌های اقتصادی در تعامل بین رسانه‌ملی و وزارت اقتصاد نیاز است که نتیجه آن کمک بزرگی به دولت، کشور و مردم برای سامان بیشتر اقتصادی خواهد بود.
   
صداوسیما و حمایت تمام‌قد از اصلاحات اقتصادی دولت
سیداحسان خاندوزی، وزیر اقتصاد نیز در ادامه از نقش‌آفرینی متمایز صداوسیما به‌ویژه طی یک‌ونیم سال گذشته در زمینه پشتیبانی از اصلاحات اقتصادی دولت قدردانی کرد و گفت: شاهدیم که امکانات و ظرفیت‌ها تمام‌قد در خدمت پشتیبانی از اصلاحات اقتصادی‌ای قرار گرفته که در سنوات گذشته به دلایل مختلف انجام نمی‌شد؛ اما انتخاب دولت آقای رئیسی این بود که نباید زمان را برای این گونه اصلاحات از دست بدهیم و لازم است با تمهید مقدمات، وارد اصلاحات عقب‌افتاده شویم تا از اقتصاد نفتی  به‌سمت اقتصاد مولد و پویا حرکت کنیم.
وی ادامه داد: رسانه‌ملی در این مدت از این تصمیم پشتیبانی و ما را همراهی کرد. بر‌این‌‌اساس، جایگاه و نقش سازمان صداوسیما به عنوان یکی از ارکان پیشبرد موفقیت‌ها قابل ذکر است و باید بگویم شما شریک تمام موفقیت‌ها و پیشبرد امور اقتصادی هستید که در کشور صورت می‌گیرد. خاندوزی و معاونانش در ادامه این نشست، طی هم‌اندیشی با رئیس رسانه‌ملی و معاونان سازمان صداوسیما، به تبیین ظرفیت‌ها و محورهای همکاری با رسانه‌ملی و توسعه زمینه تعاملات پرداختند.