رد پای پول‌های آلوده

پرداخت‌های نجومی فدراسیون فوتبال برای پست‌های پاره وقت

رد پای پول‌های آلوده

این روزها اسناد و مدارک مالی که از خزانه‌داری فدراسیون فوتبال به بیرون درز  می‌کند، همه را بابت دوران سیاه مدیریت شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و رفقایش، انگشت به دهان گذاشته است.

بعد از افشای دریافت‌های هنگفت آقای رئیس و مشاوران رسانه‌ای‌اش و البته آقای سرپرست تیم‌ملی، حالا ایسنا طبق اسنادی که در اختیار دارد، به رقم‌های سرسام‌آور دیگری اشاره کرده ‌که  کادر اجرایی و فنی تیم‌ملی در یک بازه زمانی شش‌ماهه، بابت حضور در ‌تیم‌ملی دریافت کرده‌اند.
این حقوق و مزایا زمانی غیر قابل باور می‌شود که بدانیم با استناد به سقف حقوق و مزایای نهادهای عمومی غیردولتی در سال ۱۴۰۰ که برای رده‌های بالای مدیریتی، ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است؛ اختلاف فاحشی که حقوق و مزایای دریافتی پرسنل فدراسیون فوتبال را فاقد توجیهات قانونی می‌کند.
سوای ارقام نجومی منتشر شده، ایرادهایی هم به برخی مبلغ وارد است؛ مثلا کریم باقری و مهرداد خانبان حضوری همزمان در پرسپولیس و تیم‌ملی داشتند و پرداخت حقوق و مزایا به آنها از سوی فدراسیون فوتبال، در ازای پست‌های پاره‌وقت بوده که هم غیر‌عادی و نامتعارف است و هم بی‌سابقه به نسبت ادوار گذشته.

محمودرضا رضایی
مدیر رسانه‌ای تیم ملی
۳۵ میلیون تومان حقوق ماهانه
189.2میلیون تومان پاداش
52.7میلیون تومان پول توجیبی
609.2میلیون تومان

مهرداد خانبان 
آنالیزور تیم ملی
840 میلیون تومان برای 12 بازی
9.2میلیون تومان پاداش 
26.3میلیون تومان پول تو جیبی
875.5میلیون تومان

کریم  باقری 
مربی  تیم ملی 
۹۰۰ میلیون تومان برای ۹ مسابقه
۹۱۵ میلیون تومان پاداش 
52.7میلیون تومان پول تو جیبی
یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

علی‌اصغر قربانعلی‌پور 
مربی بدنساز تیم ملی
۸۰ میلیون تومان حقوق ماهانه 
۶۰۹ میلیون تومان پاداش
یک میلیارد و 115 میلیون تومان