تجربه شیرین پرده‌نشین

تجربه شیرین پرده‌نشین

از چندی پیش پخش سریال «پرده نشین» از شبکه ‌آی‌فیلم آغاز شده است. گرچه این سریال بعد از قطع پخش، چندبار بازپخش شده اما همچنان جزو آثار پرمخاطب تلویزیون است.

موسیقی تیتراژ پایانی سریال تلویزیونی پرده‌نشین به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی علیرضا قربانی جلوه‌ای متفاوت و شنیدنی از ترانه محمدعلی بهمنی است که به‌درستی برای یک سریال انتخاب و همین باعث ماندگاری این اثر در بخش موسیقی شده است.
مهیار علیزاده درباره ساخت موسیقی متن و تیتراژ سریال پرده‌نشین  به مهر توضیح داد: بهروز شعیبی را به عنوان بازیگر می‌شناختم. به فیلم «دهلیز» رسیدیم و آقای شعیبی برای اکران خصوصی این فیلم از من دعوت کرد و دوستی ما از آن زمان رقم خورد. او یکی از خوش‌اخلاق‌ترین هنرمندان سینمایی ماست. زمانی که طرح اولیه سریال پرده‌نشین را خواندم، بلافاصله موافقت خود را برای ساخت موسیقی این پروژه اعلام کردم. به‌دلیل علاقه بهروز به علیرضا قربانی، وی تمایل داشت که تیتراژ سریال برای صدای ایشان ساخته شود. پس از تأیید آقای قربانی برای حضور در این مجموعه حدود سه ماه دغدغه انتخاب شعر داشتم که در نهایت یکی از سروده‌های استاد محمدعلی بهمنی با مطلع «اینجا برای از تو نوشتن هوا کم است / دنیا برای از تو سرودن مرا کم است» را انتخاب کردم. ساخت قطعه تیتراژ پایانی دو ماه زمان برد که سرانجام به نسخه نهایی رسیدم که روی سریال می‌شنوید.
این آهنگساز درباره موسیقی تیتراژ ابتدایی توضیح داد: تیتراژ اول را نیز روی شعر کوتاهی از جوان با استعداد علیرضا کلیایی و برای دو ساز دیوان و کمانچه و همراهی پرکاشن ساختم که این اثر در حقیقت اولین اثر رسمی گروهی است به نام گروه «الکتروآکوستیک‌تهران» که آن را به منظور ارائه آثار الکتروآکوستیکی و فضاهای جدید غیر ارکسترال و بر مبنای تک‌نوازی یا چند‌نوازی سازهای ایرانی و گاهی غربی و افکت‌های طراحی و کنترل شده و اصوات انسانی و محیطی پایه‌ریزی کرده‌ام.