بدون تیتر

بدون تیتر

 با الزام وزیر اقتصاد، بانک‌های دولتی مکلف به پرداخت وام بدون ضامن به حقوق‌بگیران دولتی، خصوصی و بازنشسته‌ها شدند که در حال حاضر این پرداخت ادامه دارد اما در برخی بانک‌ها شرایط متفاوت و عجیبی نسبت به بخشنامه فوق اعلام می‌شود.

عطاا... هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران می‌گوید دولت ۶۴هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران را پرداخت کرده و در حال حاضر ۱۲هزار میلیارد تومان هنوز باقی‌ مانده‌ است.

 طبق اعلام سید روح‌ا... لطیفی، سخنگوی گمرک ایران، مشکل ارزی واردات شیرخشک‌های رژیمی دپو در گمرک، حل شده و اکنون ۸۰۰هزار قوطی آماده ترخیص و عرضه در بازار است.

 علیرضا رستمی، مدیرکل بازرسی و مبارزه با قاچاق کالاهای سرمایه‌ای سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: طی بیش از 3000  گشت بازرسی قاچاق صورت گرفته، با متخلفان برخورد شد و پس از تشکیل پرونده برای ۴۹۵مورد، به مراجع قضایی معرفی شدند.

 عباس هاشمی، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان این‌که در پی اثرات منفی قیمت‌گذاری دستوری، تولیدکنندگان باید قیمت تمام شده را پایین بیاورند و حتی برخی سراغ قطعات ارزان قیمت رفته‌اند، گفت: به دلیل رکود حاکم بر بازار به دنبال افزایش قیمت نیستیم، اما ممکن است بر اساس قیمت‌ها، در شرایطی برای بقا مجبور به بالا بردن قیمت باشیم.

 هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار گفت: کارگران منتظر ابلاغ مصوبه ۶۵۰هزارتومانی حق مسکن خود از سوی دولت هستند.

 محمدرضا نجفی منش، دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت‌ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه‌هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی‌شوند، جمع خواهد شد.

 سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با اشاره به افزایش عرضه برخی خودروسازان، گفت: قیمت خودروهایی که عرضه آنها توسط خودروسازان افزایش یافته، در بازار کاهشی بوده‌است.