رفیق‌کشی در باغ

رفیق‌کشی در باغ

مردی که دوست خود را با شلیک گلوله در باغی در دماوند کشته بود‌، با درخواست قصاص اولیای دم به زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از شهریور سال گذشته و با گزارش ناپدید شدن مرد جوانی به نام سهراب آغاز شد. همسر سهراب وقتی غیبت او طولانی شد و پاسخگوی تماس‌هایش نشد به پلیس مراجعه کرد و برای یافتن او کمک خواست. پس از این شکایت تحقیقات ماموران آغاز و مشخص شد او با یکی از دوستانش به نام میثم اختلاف داشته است. با ردیابی تماس‌های سهراب مشخص شد او آخرین بار در باغی در دماوند بوده و آن روز چند بار با میثم تماس گرفته است‌ با این سرنخ میثم دستگیر اما منکر قتل شد. در حالی که بازجویی از تنها مظنون پرونده ادامه داشت‌، جسد سهراب در یک باغ در دماوند پیدا شد.‌
پس از کشف جسد، میثم به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت‌: «سهراب از من پول طلب داشت و چند بار برای گرفتن طلبش با من تماس گرفت‌. آخرین بار با او در باغی در دماوند قرار گذاشتم و خواستم جای طلبش‌، دو خودروی پژو ۲۰۶ و چند چک بگیرد که قبول نکرد‌. با هم دعوای‌مان شد. بعد با اسلحه‌ای که همراه داشتم به سمتش شلیک کردم. سپس با دوستم تماس گرفتم و خواستم به آنجا بیاید و کمکم کند تا جسد را دفن کنیم‌. او به آنجا آمد و جسد را دفن کردیم اما بارش باران باعث شد جسد از زیر خاک بیرون بیاید و راز قتل فاش شود.» 
با این اعترافات، همدست متهم هم دستگیر شد.‌ با تکمیل تحقیقات در دادسرا و با توجه به درخواست اولیای‌دم برای قصاص قاتل، پرونده به دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد تا به زودی دو متهم در شعبه دهم محاکمه شوند.