مرگ سرباز در شوخی تلخ

کوتاه از حوادث

مرگ سرباز در شوخی تلخ

شوخی سرباز‌وظیفه پلیس راهور با سلاح کلاشینکف، مرگ هم‌خدمتی‌اش را رقم زد‌.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ محمد غلامی، جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان‌شمالی در این‌باره گفت‌: در پی اعلام پلیس راهور استان مبنی بر مرگ سرباز وظیفه‌ای هنگام نگهبانی، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی و بازرسی راهور استان خراسان‌شمالی قرار گرفت. در ادامه تحقیقات از شاهدان و بازبینی فیلم دوربین مداربسته محل حادثه معلوم شد که یکی از سربازان هنگام نگهبانی اقدام به شوخی با دوستش با اسلحه کرده که در این میان این سرباز ۱۹ ساله بر اثر اصابت گلوله فوت کرده است. سرباز دیگر 20 ساله و متهم پرونده بوده که در بازداشت به‌سر می‌برد‌. 

واژگونی خودرو با 4 کشته 
واژگونی خودرو در «تنگه ابوالحیات» شهرستان کوه‌چنار منجر به مرگ چهار دانشجو شد. 
سرهنگ عبدالهاشم دهقانی، رئیس پلیس راه شمال استان فارس به سایت پلیس گفت‌: وقوع یک فقره واژگونی منجر به فوت در جاده تنگه ابوالحیات شهرستان کوه‌چنار، به پلیس گزارش شد‌.‌ با حضور ماموران و نیروهای امدادی در محل معلوم شد که یک سواری پژو پارس حامل پنج سرنشین به‌دلیل بی‌توجهی به جلو از جاده منحرف و واژگون شده است. راننده و سه نفر از سرنشینان به‌دلیل شدت جراحات وارده در دم فوت کردند و یکی از سرنشینان هم در بیمارستان بستری شد‌. این گزارش حاکی است افراد فوت شده از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و به‌منظور سفر شخصی به استان فارس بودند که این حادثه تلخ برای‌شان رخ داد. 

بازداشت عامل قتل لیدر فوتبال 
دادستان عمومی و انقلاب مسجدسلیمان از دستگیری یکی از عوامل قتل لیدر نفت مسجدسلیمان خبر داد.
رحمان بن‌سعید به ایسنا گفت‌: بامداد دهم خرداد امسال، یک فقره تیراندازی توسط دو راکب موتورسیکلت با سر و صورت پوشیده در این شهرستان رخ داد که در پی آن چهار نفر زخمی شدند و یک نفر از آنها فوت کرد. با توجه به نزاع صورت گرفته در شب قبل از این حادثه، دو نفر متهم دستگیر شدند که با انجام تحقیقات از آنها، عوامل اصلی این قتل شناسایی و یک نفر که راننده موتورسیکلت بود، سرانجام دستگیر شد. متهم اصلی پرونده متواری است و تلاش برای شناسایی محل اختفا و دستگیری وی ادامه دارد. مقتول لیدر تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان بود‌. به گفته متهم دستگیر شده، انگیزه آنها از تیراندازی، نزاع شب قبل از حادثه و انجام اقدام تلافی‌جویانه بوده و هیچ خصومت قبلی با مقتول نداشته‌اند.

مرگ پسر خردسال با متادون 
پسر سه ساله‌ای در مشهد به‌دلیل مصرف شربت متادون دچار مسمومیت شده و فوت کرد. 
سرهنگ احمد نگهبان، فرمانده انتظامی مشهد به ایسنا گفت‌: در پی اعلام خبری مبنی بر مرگ مشکوک کودکی سه ساله در بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، ماموران کلانتری میرزاکوچک‌خان برای بررسی موضوع به آنجا اعزام شدند. ‌با تحقیق از والدین کودک معلوم شد که امیر فرزند سه ساله آنها از روی کنجکاوی و غفلت والدین، شربت متادون را که در مکانی قابل دسترس بوده، برداشته و مقداری از آن را خورده و فوت کرده است.
وی افزود‌: برابر اعلام کادر پزشکی بیمارستان، پسر خردسال به‌علت مسمومیت شدید قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده و هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشته است.

یک کشته در ریزش کوه
ریزش سنگ در محور کندوان، یک فوتی و یک مصدوم برجا گذاشت. 
یدا... جهان‌تاب، رئیس پلیس راه مازندران به فارس گفت‌: باران سنگ در سیلاب اخیر خسارت‌هایی را به بار آورد؛ از‌جمله این‌که ریزش سنگ در محور کندوان باعث شد که در‌مجموع هشت خودرو در این حادثه دچار خسارت شوند و این حادثه یک فوتی و یک مصدوم برجای بگذارد‌.