اجرای «دریایی مرغ» آغاز می‌شود

اجرای «دریایی مرغ» آغاز می‌شود

برداشتی از نمایشنامه معروف مرغ‌دریایی نوشته آنتوان چخوف، این بار به کارگردانی علیرضا حمیدین به صحنه رفته است. این نمایش که اجرای آن از فردا شب ساعت 20 در سالن انتظامی خانه هنرمندان آغاز می‌شود، برداشتی از نمایشنامه مرغ دریایی‌ است که به قلم حمیدین نوشته شده است.  بر اساس گزارش روابط عمومی این نمایش، متنی که حمیدین نوشته از این قرار است: «ترپلف» جوانی‌ است حدودا ٢٠ساله که سوداى کارگردانى را در سر می‌پروراند.

او پسر ایرینا آرکادینا، از برجسته‌ترین بازیگران زن کشور است که دوران افول بازیگری‌اش را طى می‌کند. آرکادینا در رابطه‌اى نه چندان مستحکم با یک نویسنده مطرح به نام «بوریس تریگورین» قرار دارد که به نظر ترپلف، تریگورین تنها به دلایل مادى در این رابطه مانده است. 
ترپلف دلباخته‌ «نینا»، دختر نسبتا جذاب همسایه‌ باغ دایى خود شده و البته نینا نیز تمایلاتى به او نشان می‌دهد. ترپلف قصد دارد براى اثبات توانایى خود به آرکادینا و تریگورین، نمایشى کوچک و مدرن و تنها با یک بازیگر آن هم نیناى جوان و بی‌تجربه در باغ اجرا  کند.
محمد شریفی، سینتیا سرکیس وارطانیان، آرمیتا فروزنده، میلاد اسکندری، زهرا حیدری و محمدرضا محمدبیگی در نمایش «دریایی مرغ» ایفای نقش می‌کنند.
حمیدین پیش از این در سال1398 نمایشنامه «ته بلیت» را در تئاتر ملک روی صحنه برد که هفت شخصیت داشت؛ آنها آدم‌های علاقه‌مند به سینما بودند که همیشه تنها به سینما می‌رفتند.