33674 شهید، اقتدار مظلوم

۷ماه نسل کشی مانع استقامت فلسطینیان دربرابر صهیونیست‌ها نشده است

33674 شهید، اقتدار مظلوم

افزایش آمار شهدای غزه در کنار حمایت‌های علنی مقامات آمریکایی و اروپایی از استمرار نسل‌کشی در این منطقه، موضوعی نیست که از دید افکار عمومی دنیا پنهان مانده باشد! اخیرا لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و برخی سناتورهای کنگره این کشور مدعی شده‌اند که شواهدی دال بر نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه وجود ندارد!

انکار یکی از بزرگ‌ترین نسل‌کشی‌های تاریخ روابط بین‌الملل، آن هم با وجود هزاران کودک و زن شهید که حتی اجساد برخی از آنها هنوز زیر آوار مانده است، بیانگر وقاحت و دنائت سیاستمداران غربی و صهیونیستی است. جنگ رژیم صهیونیستی در نوار غزه برای صد و هشتاد و نهمین روز متوالی در بحبوحه بمباران‌های شدید که روزانه صدها شهید و مجروح بر جای می‌گذارد، ادامه دارد و سیاست قحطی که اشغالگران در پیش گرفته‌اند در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است اما مقاومت فلسطین از پای ننشسته و همچنان به «طوفان‌الاقصی» ادامه می‌دهد. 
 
آخرین آمار شهدا و مجروحان غزه 
تعداد قربانیان تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوارغزه ازهفتم اکتبر گذشته به ۳۳هزار و ۶۳۴شهید و ۷۶هزار و ۲۱۴زخمی رسیده است. این در حالی است که بسیار از افراد کشته و زخمی در مسیرها و زیر آوار در نتیجه حملات اشغالگران هستند که دسترسی به آنها ممکن نیست. به عبارت بهتر، پیش‌بینی می‌شود تعداد شهدا طی هفته‌ها و ماه‌های آتی افزایش یابد. شرایط جاری در غزه، خان‌یونس و رفح به گونه‌ای است که امکان شناسایی برخی شهدا و تفحص مستمر در مکان‌ها و ساختمان‌های مسکونی تخریب شده به‌دلیل استمرار حملات صهیونیست‌ها وجود ندارد. در این میان، هر کسی بخواهد کوچک‌‌ترین کمکی برای کاهش درد و رنج ملت فلسطین صورت دهد، هدف رژیم اشغالگر قرار می‌گیرد. در تازه‌ترین این موارد، مسئول عملیات پلیس در استان شمالی غزه و پسرش پس از بمباران خانه آنها در اردوگاه جبالیا به شهادت رسیدند. ارتش رژیم صهیونیستی ترور رضوان رضوان، رئیس کمیته تأمین کمک‌ها در شمال غزه را در حمله‌ای که در روز دوم عیدفطر انجام داد، تأیید کرد. 

در اردوگاه نصیرات چه گذشت؟
فجایعی که اخیرا در اردوگاه نصیرات رخ داد را می‌توان در راستای استراتژی وقیحانه و توحش‌آمیز صهیونیست‌ها مبنی بر تبدیل غزه به زمین سوخته و کشتار دسته‌جمعی افراد در آن موردتحلیل ارزیابی قرارداد. به‌تازگی درادامه جنایات اشغالگران، بالگردهای صهیونیست‌ها مناطق شمالی اردوگاه نصیرات را بمباران کردند. پس از آن که قایق‌های اشغالگر، مدرسه ابتدایی روبه‌روی مدرسه عروبه در اردوگاه جدید در نصیرات را هدف قرار دادند، شش شهید و ۷۲ مجروح بر اثر هدف قرار دادن این اردوگاه جدید به مرکز بهداشت العوده منتقل شدند. خبرنگار الجزیره هم با اشاره به جنایتی دیگر گفت که در بمباران رژیم صهیونیستی که منزل خانواده طباطیبی را در منطقه سدره در محله الدرج در مرکز شهر غزه هدف قرار داد، دست‌کم ۲۵ فلسطینی به شهادت رسیدند. این خانه تعدادی از آوارگان را در خود جای داده بود و بمباران به تعداد زیادی شهید و مجروح منجر شد که بیشتر آنها کودک و زن بودند. شبکه الجزیره گزارش داد که بالگردهای ارتش اشغالگر مناطق شمالی اردوگاه را به‌شدت بمباران کردند. همچنین تعدادی از خبرنگاران در نتیجه بمباران اردوگاه جدید در شمال اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه زخمی شدند. این جنایات در حالی است که مقاومت فلسطین درحال نبردهای شدید بانیروهای اشغالگردرشمال نصیرات، نتزاریم و المغراقه در مرکز نوار غزه است. 
 
سانسور نسل‌کشی غزه در غرب 
در این میان شاهد سانسور وقیحانه نسل‌کشی غزه ازسوی رسانه‌ها و سیاستمداران غربی هستیم، تا جایی که برخی مقامات آمریکایی و اروپایی اصل جنایات رژیم اشغالگر در غزه را مورد تشکیک قرار داده‌اند! به عبارت بهتر، آنها (‌سیاستمداران غربی) در‌صدد ایجاد فضا و فرامتنی برای تل‌آویو هستند که در قالب آن، به کشتار مردم غزه ادامه دهد. از این‌رو واشنگتن و اتحادیه اروپا شرکای اصلی جنایات صهیونیست‌ها در فلسطین محسوب می‌شوند و نباید میان آنها و نتانیاهو و گالانت کمترین تفکیک و تمایزی قائل شد. پس از وقوع عملیات طوفان‌الاقصی، شاهد دروغ‌پردازی آشکار صهیونیست‌ها و رسانه‌های وابسته به لابی موساد در قبال «چرایی» و «چگونگی» عملیات طوفان‌الاقصی بودیم: رزمندگان مقاومت که از سال‌ها اشغالگری و شکنجه توسط صهیونیست‌ها به ستوه آمده بودند، متهم به «تجاوز» و صهیونیست‌ها ملزم به «دفاع مشروع» دانسته شدند! رسانه‌های غربی از آن زمان، بازی هدفمندی را با هدایت موساد صورت داده‌اند و این روند کماکان ادامه دارد. همگان به یاد دارند که رسانه‌های غربی در اقدامی وقیحانه، بمباران بیمارستان المعمدانی و شهادت صدها نفر توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را به شلیک اشتباه موشک‌های جهاد اسلامی نسبت دادنداماپس ازاثبات ادعای جعلی آنها،ازانعکاس حقیقت ماجراکه همان بمباران عامدانه بیمارستان توسط صهیونیست‌ها بود، خودداری کردند.اکنون نیز رسانه‌ها و جریانات قدرت در غرب رو به سانسور و تحریف آورده‌اند! این حجم از دروغ‌پردازی آشکار در قبال یک «حادثه جاری» که افکار عمومی دنیا می‌توانند با اندک تحقیق و پرس‌و‌جویی آن را درک کنند، منبعث از داستان‌سرایی رژیمی جعلی و متوحش است که بارز‌ترین موضوعات را انکار می‌کند. 

محمد علیزاده - گروه بین‌الملل